Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogcsikorgatást hogy lehet...

Fogcsikorgatást hogy lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés
Párom minden éjszaka a fogát csikorgatja és engem már nagyon idegesít és nem tudom mi tévő legyek,hogy ezt ne csinálja.
2008. febr. 13. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Épp tegnap 'mesélt' nekem erről a fogdoki, mert engem is érint a dolog. Sajnos úgy néz ki, hogy csak úgy önként nem lehet segíteni rajta, tudatalatti a dolog. Különféle külső segédeszközökkel (pl. kis műanyag kütyü a fogra, stb.) elmúlasztható.
2008. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
A lányom is nagyon csikorgatta,de kapott a fogorvostól az első 2 fogára egy műanyag kis valamit és egy hónap alatt leszokott róla.
2008. febr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Én is csikorgatom a fogamat és sajna erről nem lehet leszokni. Mikor kicsi voltam anyukám a számra tette a kezét és akkor abbahagytam. Aztán mikor gimiben fogszabályzós lettem, nem tudtam csinálni és miután levették egy ideig abbamaradt, de mostanában a párom szokta mondani, hogy időnként megint csinálom. Nem tehetek róla és a párod se. Tedd a kezed a szájára vagy picit üss rá és abbamarad, úgysem fog rá emlékezni! :) Álítólag én is kapok néha :) de nem emlékszem rá :)
2008. febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön lehet kapni fogcsikorgatás elleni műanyag protézist. Ki kell főzni bele kell harapni, hogy felvegye a fogak formáját.

Kérdezz rá a fogorvosnál mert már lehet hogy itthon is lehet kapni, garantáltan hatásos!

2008. febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is segítenek olyan müanyag kütyük a fogakra.Érdemes kipróbalni.Nekem volt allandó fogszabalyzom, azt levettek, és most van éjjeli fogszabalyzom, müanyag ami a fogsorom másolata. Az elsö fogszabalyzomat tisztara szétragtam, annyira h ki is lyukasztottam. Gondolom a csikorgatás miatt. Kaptam ujat fél éve és annak már semmi baja, ugyhogy azt hiszem én is leszoktam rola :D
2008. máj. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!