Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek tömik, gyökérkezel...

Szerintetek tömik, gyökérkezelik, vagy kihúzzák a fogam? (kép alul)

Figyelt kérdés

Jövőhéten csütörtökön megyek megnézetni: [link]

(Elnézést a kép minőségéért. Ez a fogam volt már tömve, a töméstől balra van a lyuk)


2011. máj. 26. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Majd a fogorvos bácsi megmondja, ő tudja hogy milyen állapotban van.
2011. máj. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hmmm. Érdekes tömés. Olyan, mintha nem lenne rendesen hozzácsiszolva a fogadhoz, illetve az előtte lévő fog és a tömött fog között mintha nem lenne rés. De lehet, hogy csak a kép minősége miatt látszik úgy...

Hogy mi lesz vele? Ha szerencséd van, és nincs nagyon alászuvasodva, akkor kifúrja a régi tömést, a lukat, és egybe betömi az egészet. Ha nagyon alászuvasodott, és már fáj is (nagyon), akkor a röntgen alapján eldönti, hogy kell e gyökér-kezelni. Ha igen, akkor megteszi. De kihúzni, szerintem nem fogja. Azért ez a fog nem úgy néz ki, mint amit ne lehetne megmenteni. No de röntgenkép nélkül elég nehéz ennél okosabbat mondani.

2011. máj. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

tömés mellett: szerintem kiszedi a tömést,kitisztogatja és újratömi. Kihúzni csak végső esetben szabad!!

Jó fogorvos minden menthetőt ment!

2011. máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, bízom a fogorvosom szakértelmében, remélem nem bánom meg. köszi a válaszokat!:) Nem fáj amúgy különösebben, kicsit ráparáztam és mivel folyamatosan rá gondoltam, ezért elkezdett lüktetni, de szerintem csak beképzelem.
2011. máj. 27. 00:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett a fogad sorsa??
2011. jún. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
betömték egy másik fogamat, aztán mondtam, hogy lenne ott az a lyuk és azt mondták hogy végül is betömhetik, de attól még lehet, hogy fájni fog, és ha úgy gondolom, akkor jöjjek vissza kihúzatni.
2011. jún. 6. 14:02
 7/8 anonim ***** válasza:

05-26 22:13-vagyok és ismétlem!

ne engedd kihuzatni -akkor magánorvoshoz:

gyökérkezelni, ha nem bírja a tömést!

olyan nagyon-nagyon nehéz a fogpótlás!

menteni mindent ami menthető! csak legvégső esetben húzni (gyökérkezelt, tömött és nem jó: akkor!)

2011. jún. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen, ezt tanácsolja mindenki, így is lesz szerintem, kösz szépen!:)
2011. jún. 8. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!