Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van az, hogy nem egyenle...

Miért van az, hogy nem egyenletesen fehérek a fogaim? Ez egyik fogam sárgább mint a másik és van benne egy kicsi fehér folt.

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 21:40
 1/7 Tinker Bell ***** válasza:

Nekem is ilyenek a fogaim, pedig nem cigizek, nem kávézok és rendszeresen mosom. A hófehér foltokra azt mondta egy fogorvos, hogy attól a gyógyszertől van amit a bölcsibe és oviban kaptunk. Ez akkoriban kötelező volt és valami fogvédő anyag volt benne. Azt is mondta, hogy nem véletlen hogy ma már nem adnak ilyet. Köszi...


De hátha tud valaki valami okosabbat mondani...

2011. jún. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Flourid, amire a doki gondol. Ettől lehetnek növekedési vonalak a fogakon. Ma már az ivővíz is tartalmazhatja, illetve a fogkrém, olykor ásványvíz. És mi úgy tanultuk, hogy nem egységes az álláspont ezzel kapcsolatban, hogy káros volt-e ez nekünk az oviban. Mindenesetre arra kell figyelni, hogy ne próbálja pótolni a szülő, a doki meg az óvoda is, hanem egységes legyen, mert könnyen túladagolható.
2011. jún. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tinker Bell ***** válasza:

:)


Hát ezzel a túladagolással mondasz valamit, mert a doki azt kérdezte másodjára (elsőnek azt, hogy volt-e ilyen), hogy nem ettem-e meg a mellettem ülőjét...


Hát én meg mondtam, hogy előfordult, mert szerettem az ízét, még szinte most is érzem és rögtön megismerném, ha adnának egy szemet... :)


Ez lehet akkor a baj?

2011. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát, a flourral nincs gond. Csak az optimális terápiás tartománya nagyon kicsi. Ezért ha fluorozzák az ivóvizet, akkor nem kell már tabletta, és így tovább.

Persze vannak sokkal durvább túladagolások is (igazán végtagdeformációval jár, de nem Magyarországon fordul ez elő).

Szóval igen, szerintem lehet ez a baj.

2011. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tinker Bell ***** válasza:
Lehet így utólag tenni ellene? Vagy már mindig ilyen marad?
2011. jún. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
lehet ellene tenni valamit?
2011. jún. 2. 17:10
 7/7 anonim ***** válasza:
A kicsi fehér foltot mutattad fogorvosnak? Lehet sajnos kezdődő fogszuvasodás is, az is egy kicsi fehér folttal kezdődik.
2012. nov. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!