Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szódabikarbónával hogy kell...

Szódabikarbónával hogy kell fogat mosni?

Figyelt kérdés
Vizes fogkefére tegyek, a kinyomott fogkrémre szórjam vagy a fogaimra? Ti hogy szoktátok, melyik hatásosabb?
2011. jún. 11. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Az nem marja ki az ínyed?Én ugy tudom hogy nem szabad fogat mosni vele,de ahány ház annyi szokás.Lyukas fogba kell rakni a szódabikarbónát már másodpercig benne hagyni és utána kiöblíteni.Ennyit tudok.
2011. jún. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ludens ***** válasza:
63%

Arra mindenképpen oda kell figyelni, hogy mivel fogzománcunkról tulajdonképpen lemarja a foltokat, ezért elkerülhetetlenül károsítja a zománcot is. Ettől érzékeynebbek lesznek a fogak. Így csak időnként kura szerűen ajánlott használni.

Vannak fogkrémek amiben pont ez a hatóanyag azok is jól működnek és pontosan kivan mérve mennyi szódabikarbóna kell a fehérítéshez a mindenapi használatsorán. Ezeket lehet rendszeresen is használni.

2011. jún. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TOMAtm ***** válasza:
39%

ez egy marhaság,ne próbáld ki,csak leszedi a zománcot a fogadról és utána hetekig érzékeny lesz a hidegre melegre

lehet kapni a neten ilyen fogvédőt mint ami a boxolóknak van,meg van hozzá egy speciális folyadék amivel be kell kenni és éjszakára a fogadra húzni.olyan 2 hét alatt hófehér fogakat csinál,de azzal is kicsit érzékeny lett a fogam.7000 forint körül van és kb fél évig tényleg szép fehér.

2011. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
61%

Nem mar ki semmit, de óvatosan kell vele. Egyébként nem okozol több kárt vele, mint a mérgezett (fluor) hipercsudijó ízű fogkrémeddel.


Szerintem inkább használj dentomin natúr (fontos, ne az ízesítettet vedd) fogport (piros-fehér dobozos). A DM-ben lehet kapni. Szódabikarbóna után erre váltottam. Bevizezed a fogkefét, belemártogatod a porba és kezdheted is. Ugyanígy kell használni a szódabikarbónáz is, de azzal csak óvatosan. Inkább a fogpor, hidd el, megéri.

2011. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ludens ***** válasza:

Egyébként a használatáról elfelejtettem hogy két módszert szoktak javasolni :


Ha por alakban kívánjuk felhasználni a szódabikarbónát, akkor nedvesítsük be a fogkefénket, és mártsuk bele. (Így elegendő por ragad majd a kefe fejére.) . Elképzelhető, hogy az első pár alkalommal egy kicsit égető érzés lesz . Ez azonban teljesen normális, és ha naponta 2x alkalmazzuk ezt módszert, akor ehy héten belül enyhülni fog.


Sóval és ecettel keverve is használható

Ebben az esetben oldjunk fel némi szódabikarbónát egy kis vízben. és adjunk hozzá egy csipet sót, meg egy pár csepp ecetet. Mártsuk fogkefénket ebbe a keverékbe, és mossunk fogat.


Miután végeztünk, mossuk meg fogainkat hagyományos fogkrémmel is.

2011. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Minii Vikii ***** válasza:
49%

Szia!

Nem ajánlatos szódabikarbónával fogat mosni, de félévente egyszer, kétszer én is szoktam, a lényeg, hogy figyelj oda, ne tegyél túl sokat a fogkefédre.

Üdv.14/L

2011. jún. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Régóta fogport (Dentomin, natúr) használok és elégedett vagyok ezzel a termékkel.


Korábban kipróbáltam azt, hogy egyszer szódabikarbónával mostam fogat, ettől elég érzékennyé váltak a fogaim! Ez az érzékenység viszonylag hamar elmúlt.

Ahol olvastam a szódabikarbónás fogmosásáról, ott is csak hetente 1-szer ajánlották ezt a fajta fogápolást!


A próbálkozásom óta töményen nem használom a szódabikarbónát fogmosáshoz, ma viszont kipróbáltam a következőt: egy púpos kiskanálnyi natúr fogmosóport egy kanálhegynyi szódabikarbónával összekevertem, azért, hogy ne legyen nagyon tömény a keverék. Úgy érzem, hogy ez elég jó lett, az állagával is elégedett vagyok, de majd holnapra derül ki az, hogy így is érzékenyíti-e a fogaimat.


Vigyázz a fogaidra, szerintem ne próbálj ki mindent, amit a neten lehet olvasni, mert vannak szerek, amelyek árthatnak a fogzománcnak.

2012. aug. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenki hülyeséget írt

[link]

2017. febr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!