Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül a gyermekenek...

Mennyibe kerül a gyermekenek való Elmex gél és milyen gyakran kell használni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Az Elmex gél nem gyerekeknek való.

12 éves kor alatt nem is javallott, mert annyira magas a fluoridtartalma.

Egyébként pedig heti 1x, fogszabályozó mellett 2-3x.

2011. jún. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, a lényeg lemaradt. 1400 Ft körül van. :)
2011. jún. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem..ezesetben az lenne a kérdésem hogy nincs valami hasonló készítmény gyereke számára? Húgom Down szindrómája miatt eléggé le van maradva kortásaitól, így fogat mosni sem tud.Tehát van valami hasonló készítmény amivel megelőzhetnénk neki a későbbi fogproblémákat?
2011. jún. 23. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdezzetek meg egy fogorvost, de a Zimafluor az ilyen jellegű tabletta. De nem tudom, hogy milyen idős korig van értelme alkalmazni. Mert nekem úgy rémlik, hogy csak fogáttörés előtt lévő fogakat erősíti, de nem akarok hülyeséget mondani.


Egyébként ha meg tudjátok oldani, hogy ne nyelje le az Elmex-gélt, akkor hasznos lehet, de ha lenyelné, akkor semmiképp se használjátok. Bocsi, ha most ezzel hülyeséget írtam, mert egyértelmű a válasz, de én még csak egyszer találkoztam Down-kóros kisgyerekkel, de ő olyan 2 éves volt.

2011. jún. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg nem tudom, hogy hova valósiak vagytok, de konkrétan Szegeden TB-alapon csinálnak olyat, hogy a fogyatékkal élők fogkezelését bódításban végzik.

Így ha félévente megcsinálnák a húgodnál a fogorvosok a professzionális fogtisztítást, szerintem sokat jelentene. És semmi rossz élmény nem érné! De tuti van Pesten is ilyen, esetleg Debrecenben és Pécsen is.

2011. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!