Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon érzékeny fogak. Megoldás?

Nagyon érzékeny fogak. Megoldás?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,egyébként egészséges,szép fogaim vannak,soha nem volt velük semmi probléma,rendszeresen ápolom őket (kb. napi 3-4 fogmosás).A baj az,hogy nagyon érkékenyek a fogaim hidegre és melegre,pl. ha fagyik eszek vagy teát iszok.Van valakinek erre valami jó tippje,mivel lehetne kicsit "edzeni" őket,persze ami abszolút nem árt neki.Fogkrémet már próbáltam,amúgy a családban senkinek sem érzkények.Ha számít valamit,nem volt fogszabályzóm sem semmi más fogászati kezelésem!

Köszönöm szépen előre is a hasznos válaszokat!


2011. júl. 1. 12:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg lehet oka a következő? Napi egyszer szoktam fogselymet használni,amivel néha felsértem az ínyt a fogak között.Néha vérzik is.
2011. júl. 1. 12:22
 2/6 anonim ***** válasza:
napi 3-4? nem sok az? arra is figyelsz, hogy savas ételek és italok után vársz a fogmosással? mert akkor aztán könnyen lesikálod róla a zománcot, ami érzékenységhez vezethet. Szóval ezzel csak óvatosan... amúgy vannak direkt ilyen öblögetők meg fogkrémek, én sensodynét használok és rendbe is jött.
2011. júl. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat.Általában inkább napi 3 (étkezés után),több csak akkor,ha valami csokit vagy édeset eszek.Igen,és savas dolgok után nem szoktam rögtön fogat mosni,erről már én is hallottam.A fogkrémet,amit ajánlottál,majd kipróbálom.Köszi.Ha nem javít,más nem megkérdezek egy fogorvost (van ismerős).
2011. júl. 1. 12:31
 4/6 anonim válasza:
Nem sok a napi 3-4szeri fogmosás :) Tényleg savas ételek után, alma, korte ilyesmik után csak 1 órával később moss fogat. Nekem érzékeny volt a fogam a lekvártól, melegtől, hidegtől :S De 3 tubus Sensodyne-t használtam el(közbe mástfajtát nem), kb 2 éve, és azóta semmi baj a fogaimmal :D Ez tényleg nem csak reklám :D
2011. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Afrikai Eszkimó válasza:

Sokszor meglepődök, hogy az emberek mindig ügyelnek a fogkrémre, de a fogkefével nem törődnek.

A lényeg, hogy ha megfigyeled, akkor láthatod, hogy a fogkefék csomagolásán feltüntetik a keménységét. (Hard, Medium, Soft)

Hardot (kemény) semmi esetre sem szabad használni, mert ezzel tönkreteszed a fogakat. A fognyaki tájékon szokott a fog érzékeny lenni ennek köszönhetően.

Normális fogakra a Médiumot illik használni, mivel az nem is túl kemény és nem is túl puha. (A túl puha nem tisztítja meg annyira a fogakat)

Én a helyedben vennék egy puhát (soft) és azzal mosnám pár hétig a fogamat, óvatosan. Majd áttérnék a médiumra.

2011. júl. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat is:)

Elektromos fogkefét használok,az nem tudom,milyen kategória.

2011. júl. 3. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!