Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha ittam valaki után és fáj a...

Ha ittam valaki után és fáj a szám széle az fertőző?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Ezt herpesz-nek hívják.
2011. júl. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de csak egy nagyon picit van a széle belül kiszáradva és nem fáj, rosszul fejeztem ki magam, hanem csak száraz
2011. júl. 3. 19:50
 3/7 Afrikai Eszkimó válasza:

Fertőző. Ha kívül van, akkor herpes, ha belül keletkeznek ilyen kisebb-nagyobb fehér, fájdalmas "foltok", aphtha.

Ha herpes, akkor mielőtt még kialakulna, próbáld meg jegelni. Állítólag ha időben nekiállsz, akkor kisebb lesz. Amikor meg már előjött, akkor irány a patika és kenőcsöt beszerezni.

Ha aphtha, akkor egy fülpiszkálót benedvesítesz, jól megdörzsölöd (hogy a felületét eltávolítsd), majd a fülpiszkáló másik felével sima szódabikarbónával bekened. Kicsit kellemetlen, de megéri.


Sajnos mindkét betegséget olyan vírusok okozzák, amelyek örökre benned maradnak és néha így elő is jönnek a betegségek, általában olyankor, amikor az immunrendszered gyengébb.

2011. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
jah. lassan lerohad a pofád
2011. júl. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kiprobálom a szodabikarbonás megoldást! :)
2011. júl. 4. 18:41
 6/7 A kérdező kommentje:
barátnöm miatt tettem fel a kérdést
2011. júl. 4. 18:41
 7/7 A kérdező kommentje:
kivan száradva teljesen és elkezdett varasodni. mi a kezelése?
2011. júl. 7. 05:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!