Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Haragudnom kell a fogorvosomra?

Haragudnom kell a fogorvosomra?

Figyelt kérdés

Elmentem tömetni, mondta a doki, hogy nagyon közel volt a gyökérhez a lyuk, és ha nem múlik a fájdalom, gyökérkezelés lesz.


Másnap visszamentem hozzá, mert még soha nem fájt a fogam tömés után, gondoltam majd megröntgenezi, és kiderül, hogy csak a tömés miatt érzékeny, vagy tényleg nagyobb a gond (másnap repülnöm kellett valahová, nem akartam a repülőn szenvdeni).


Ehelyett röntgen nélkül gyökérkezelt, mondván, hogy a fájdalom arra utal, hogy az ideggel van/volt a gond. (Régebben -1 éve, mikor még nem volt lyuk- is érzékeny volt a fog, és szerinte a hirtelen előtörő fájdalmak gyulladásra utaltak.)


Most elmentem egy másik fogorvoshoz, és csodálkozott, hogy hogy gyökérkezelt röntgen nélkül. Ugyanakkor beszéltem egy ismerősömmel, és ő azt mondta, hogy neki a tömés után 2 hétig fájt a foga, ennek X éve, és azóta semmi baja.


Most akkor lehet, hogy hibázott a fogorvosom és feleslegen gyökérkezelt?


2011. júl. 4. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire volt fájdalmad a kezelés után. Csak akkor fájt, ha ráharaptál, vagy magától is? Ha az evésnél érzékeny, az általában még megnyugszik.
2011. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Alapból is fájt valamennyire, de ráharapásnál nagyon. És másnap mentem vissza.
2011. júl. 4. 16:40
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, és azt is mondta adoki, hogy a röntgen csak minimum 3 hónapos gyulladást tud kimutatni. Ez tényleg igaz?
2011. júl. 4. 16:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, a röntgen konkrétan azt mutatja ki, hogy gyulladt-e (többek között). Azt nemigen, hogy hány hónapja gyulladt.
2011. júl. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!