Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elkezdjem szedni a Dalacint?

Elkezdjem szedni a Dalacint?

Figyelt kérdés
3 napja elkezdett fájni nagyon a bal felső 6-os fogam. Nincs egy hete, hogy fogorvosnál voltam foghúzáson, akkor semmi baj sem volt(A húzott fog még a közelébe sincs a fájó fognak). Szerintetek elkezdjem szedni a Dalacin nevű antibiotikumot, vagy várjak még? A fogorvosom meg pont most ment el 2 hetes szabadságra :S
2011. júl. 5. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne! Ne kezdd el magadtól szedni. A Dalacin egy erős antibiotikum, nem holmi fájdalomcsillapító. Ha nagyon fáj, menj el az ügyeletre, de antibiotikumot ne kezdj orvos nélkül szedni.
2011. júl. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Vettem be egy kis fájdalomcsillapítót, az a baj, hogy a városunkban dolgozó fogorvos már 2 fogamat tett tönkre...mind2nél félretömött :S Szal nem tudom h hová menjek vele
2011. júl. 5. 22:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik városban laksz, de ott is biztos van fogászati ügyelet. Itt Pesten a Szentkirályi u-ban van a VIII: ker-ben, nagyon tudnak...

Elhiszem, hogy nem akarsz ahhoz a dokihoz menni, aki kontár. Esetleg az ottani Sztk-ba nincs körzeti fogorvos?

2011. júl. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kunszentmátoni vagyok, jó kicsi város. Az sztks fogorvos tette tönkre a fogaim, nincs másik a közelben :S Itton a rendelőben elég fertőző minden, és röngten nélkül tömnek. Szentesre járok át (24km), igaz hogy drága, de tényleg jól megcsinálják.
2011. júl. 5. 22:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy elsőre kicsit furcsa lesz amit írok, de hidd el, ez így működik.

Ha nem akarod hogy mindig gond legyen a fogaiddal, akkor kezdj el szedni minimum napi 1000mg C-vitamint.

Elmesélem hogy miért.

Ezt még sokan nem is tudják, mert nem mondja egy fogorvos sem, hiszen ha mindenki tudná, akkor nem lennének fogfájós emberek.

A fog akkor kezd el fájni, amikor a C-vitamin hiánya olyan mértéket ölt, hogy hiányában nem tud a szervezet kellő mennyiségű kollagén nevű anyagot termelni. A kollagén ugyanis az az anyag, ami biztosítja csontjaink, fogaink szilárdságát, de nem a kemény szilárdságot, hanem egyfajta rugalmas szilárd hálót képez a csontokban, fogakban, amely hálókban képes megtapadni a beépülni szándékozó kalcium. Tehát C-vitamin hiány okozza azt, hogy ha porózussá válnak a csontjaink, fogaink, sőt az erek rugalmasságát is közvetve a C-vitaminnak köszönhetjük.

Ha megfelelő mennyiségben hozzájutunk a C-vitaminhoz, a kalciumhoz, és a kalcium beépüléséhez nélkülözhetetlen D-vitaminhoz, akkor biztos hogy többé nem lesz dolgunk a fogorvossal, de valószínű hogy más orvossal sem.

Mindezt írom én 48 évesen, akinek már nincs több rossz fogam kb. 8 éve, mióta szedem a C-vitamint, és a többi vitamint, és ásványi anyagot. Azelőtt persze én is jártam fogászatra, mert hol kilyukadt, hol begyulladt, hol meg kihúzták a fogaimat, hiszen még nem tudtam a lényeget, amit most megosztottam veletek.

Aki teheti, alkalmazza ezt a módszert, amíg még vannak egészséges fogai.

2011. júl. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszed el, de pont 3-4 napja kezdtem el 1000mg-os C-vitamint szedni. Minden reggel veszek be egy szemet, ezt egyébként a menstruáció eltolása miatt szedem, mert nálam beválik. Örülnék ha ez tényleg nekem is segítene.

Nem tudom van-e valami köze az egészhez, hogy ma volt egy kicsi hőemelkedésem. Algopyrint vettem be, hogy a lázat is meg a fogfájást is csillapítsa.

Minden esetre köszönöm a jó tanácsokat :)

2011. júl. 5. 23:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Van még egy ötletem: nem tudnál bejelentkezni valamelyik rokonodhoz ideiglenesen? Mert akkor ahhoz a körzetihez is járhatnál.
2011. júl. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnap este aludni sem bírtam, de most kicsit jobb. Sajnos nincs olyan rokonom, akihez mehetnék, de a gyógyszerészem ajánlásával tegnap elkezdtem a Dalacint...
2011. júl. 7. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!