Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elől letört mindkét fogamból...

Elől letört mindkét fogamból egy kis darab, és most marha ronda, hogyan csinálják ezt meg, kb mennyiért?

Figyelt kérdés
És nagyon fáj??? Rettegek tőle. És mit fog szólni hogy több lyukas fogam is van, amit nincs pénzem tömetni?
2009. márc. 30. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha végképp nincs pénzed magándokira, fordulj sztk rendelőbe, ott ingyen ellátnak, ha van TB-d. de jól teszed, ha előtte utánérdeklődsz, milyenek a fogdokik. ki lehet fogni ott is jó orvost, de akár sajnos hülye f@szkalapokat is. a letört fogat azért is érdemes rendbehozatnod, mert a csúnyaságán kívül az a nagy baj vele, hogy pillanatok alatt el fog romlani, hiszen sérült a zománc! a lyukas fogaid láttán nem kioktatni fog, vagy leoltani, hanem elmagyarázza a tömés szükségességét. a töméstől meg ne félj, adnak érzéstelenítőt, semmit nem fogsz érezni. szedd össze magad, és kezd el rendbe hozatni a fogaidat.
2009. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha kis darab hiányzik, akkor felépítik fehér tömőanyaggal, tehát nem hinném, hogy korona kéne rá. Nekem két éve volt egy fogamból letörve egy darab, nekem magándoki építette fel, úgy emlékszem, 10 vagy 15 ezer volt.
2009. márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
10-15ezer? Hát akkor el is kell felejtenem azonnal hogy valaha megcsináltatom:( Nincs TB-m sem. Tömés is ilyen drága?
2009. márc. 31. 23:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Magánorvosnál sajnos az sem sokkal olcsóbb.
2009. ápr. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondok neked, hogy a letört rész hetek alatt fokozottan gyors szuvasodásnak indul, és elrohad a fogad. nem ártana mérlegelni, mi a fontos, hogy megmaradjon a fogad, vagy borzalmas fájdalmak közepette kihúzza a doki, és fiatalon fogatlan legyél? nem kívánom, hogy erre a sorsra juss. úgyhogy a saját érdekedben intézd el a TB támogatásod, vagy szedd össze a pénzt magándokira. a tömés ára egyébként magánorvosként változó, nekem tegnap 7000ért tömött egy nagy lyukat egy nagyon jó magándoki. (Kelet Mo. régió)
2009. ápr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Menj SZTK-ba, a tömés TB-támogatott, tehát ingyenes elől és hátul is.
2009. ápr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!