Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Igaz az, hogy ha felső fogsorr...

Igaz az, hogy ha felső fogsorra tesznek fogszabályzót, akkor alulra is kell?

Figyelt kérdés
Nekem csak a felsőre kellene (az alsó szép szabályos), de a fogorvos azt mondta, hogy alulra is kell rá 1-2 hónap múlva, hogy a harapás tökéletes legyen. Lehúzásnak érzem.
2011. júl. 15. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is az. 3 évig szenvedtem a fogszabályzóval, helyrerakták a "haparápom", aztán az éjszakai hordása ellenére ugyanúgy visszaállt a rossz harapásom fél éven belül. Semmi értelme nem volt, amennyi megmaradt a fogszabályzásból, az fél év alatt is helyre rakhatták volna. Tesómmal csinálták a legnagyobb poént. Megvetették az alsó-felsőt, miközben csak a feslő fogsorát akarta rendbe hozatni. Erre feltette neki a doki ALULRA, a felsőt meg nem... aztán fél év után kitalálta, hogy felülre elég lesz neki az éjszakai is. Persze attól meg semmit nem javult. Hát ennyit erről, nem is lettek jók tesóm fogai, csak jól lehúztak minket. Mindezt az SZTK-ban. -.-
2011. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"haparápom"


:D :D

Harapásom akart lenni.

2011. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy szerintem maszek rendelésre menj, mer tnekem az SZTK-s doki a 3 év alatt alig csinált vele valamit. Sok a gyerek, és kevés az idejük. Havi visszajárás helyett csak másfél havonta hívtak vissza, ezért húzódott el addig. Anyám sajnos ezen spórolt, akkor még nem tudtuk, hogy így átvágnak majd. Szóval ha van rá pénzetek, ajánlom a maszek rendeléseket, pénzért általában jobb munkát csinálnak. A barátnőimnek, akik maszekon jártak, mind sokkal szebb mosolyuk van, mint nekem.
2011. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk nem jött be az sztk-s rendelés, mert nem volt szerencsénk a dokiválasztásban. Aztán múltak az évek..

Elmentünk egy maszekhoz Újpest központban, aki egy kivehető készüléket ajánlott - jó pénzért. Most úgy érzem, elvesztegettünk egy nagyon fontos évet, mert a maszek nagyon elhúzta az időnket, ha kellett, ha nem hívott állításra, pénzért... Jó orvost hallottam: a Stomatológiai intézetben a főorvosról hallottam aki fogszabályoz, hogy nagyon jó, csak mi is későn szereztünk róla tudomást. Állítólag egy idősebb nő, de több ismerősöm is esküszik rá. Én ha újrakezdhetnénk, csak hozzá mennék.

2011. júl. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igaz.

Nekem is csak felülre kellene, de alulra is raknak.


Amúgy tényleg ne SZTK-ba menj, mert én is voltam, de a minta levétele után azt mondtam, hogy oda nem megyek vissza.


Inkább kerestem egy maszek orvost, egy jó hírű fogászati klinikán, drágábban. :)

2011. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van fogszabályzóm, alul fölül és nekem is csak a felső volt az amit mindenképpen meg kellett volna csinálni. Alulra tényleg azért teszik fel, hogy jó legyen az a ,,harapás" ez pedig nem lehúzás, hanem fontos dolog. ugyanis hogyha nem jó a harapásod, akkor a fogaid rohamos gyorsasággal kopnak azokon a helyeken, ahol rosszul illeszkednek egymáshoz, aztán 5 év múlva nem azzal lesz a problémád, hogy hogy néz ki a fogsorod, hanem azzal, hogy az összes fogad roncs...(Amúgy a két fogsort úgy illesztik egymáshoz, hogy egy nagyon kicsi gumit kell akasztanod a lenti illetve a fenti fogszabályzón lévő pöcökre én pont ennél a fázisnál tartok :) ) Nem tudom, hogy hány éves vagy, mert ha még nem vagy 18, akkor a fogszabályzót támogatja a TB zárójelben pedig megjegyzem, hogy nem csak az SZTK-ban... én sem odajárok. Persze, ha elmúltál 18 akkor már megértem, hogy nem mindegy a pénztárcádnak, de szerintem megéri áldozni rá, hogy pár év múlva ne kelljen majd azzal rohangálni a fogorvoshoz, hogy a kopás miatt teljesen tönkrementek a fogaid. Egyébként az előző válaszadót nem nagyon értettem, hogy visszament a foga, ugyanis, miután leveszik a rögzített fogszabályzót - mert gondolom arról beszélünk - akkor utána adnak egy kivehetőset, amit még legalább fél de inkább egy évig hordanod kell, hogy a fogaid ne csússzanak vissza. Remélem tudtam segíteni :)
2011. júl. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

30 vagyok, rögzítettről beszélünk. Számításaim szerint a röntgen + alsó-felső rögzített + havi húzások 2 évig + utána az alsó-felső "megtartó" összesen 500-600 ezer Ft lenne...

Hááááát, így nem mindegy, hogy az alsóra is tesznek vagy sem.

Köszönöm az eddigi válaszokat, ha valaki még le tudja írni a tapasztalatát, nagyon örülnék.

2011. júl. 18. 11:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg kell mindkét fogsorra. Akkor lenne lehúzás, ha csak az egyikre rakna az orvos, így ugyanis felesleges a másik is, mert soha nem lesz jó a harapásod.
2011. júl. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!