Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A foggyökér kezelt fogamra...

A foggyökér kezelt fogamra fog az orvos koronát rakni? Help!

Figyelt kérdés

Sajnos egyszer csak lyukas lett a fogam,és letört. Utána meg begyulladt.Elmentünk orvoshoz és azt mondta ezt gyökér kezelni kell. Már május óta kezeli. De viszont van egy kis bibi,ami ciki.. Pont a felső fogsoromban a 2-es fogammal történt ez. És nagyon látszik.. Annyira szégyellem és bánom,hogy nem vigyáztam a fogamra régen.:S Viszont sok helyen olvastam,hogy az én estemben a foggyökér kezelés után--->

"Gyökértömés utáni szövődmények

A frissen gyökér tömött fogak, lehetnek néhány napig ráharapásra érzékenyek. Azáltal, hogy a gyökérkezet fogakban megszűnik a keringés, kiszáradnak és törékennyé válnak. A fogkorona letörésének elkerülése végett a gyökér kezelt fogakat javasolt koronával ellátni.

"


Így is már a fogam negyede van meg. Az orvos nem mondta,hogy koronát fog rárakni. Vajon így fogja hagyni ahogy van,félig letörve?:S


2011. júl. 21. 16:18
 1/7 anonim válasza:

Biztos nem hagyja így, de miért nem kérdezel rá, hogy milyen eljárással akarja a fogadat az eredeti állapotába visszahozni? Csak mert van egy pár féle módszer.

Mivel már többszöri alkalomról beszélsz a gyökér kezelésnél, ezért gyanítom nem magán dokihoz jársz, mert nekem is gyökér kezelték az egyik fogam, egyetlen alkalom volt és kb 15 perc. A vejem pedig a kórházba járt és vagy 5x kellett visszamennie és még fájt is neki....

Tudom, hogy a magán drága, de lehet azért ilyenkor megérné.

Amúgy nekem örlőm volt kezelve és utána tömve. semmi problémám nem volt vele, azóta sincs, ez 3 éve volt.

Kérdezd meg a dokit, hogy csinálna e rá koronát. De ha a kórházba jársz akkor ő nem fog rá koronát csinálna, mert az nincs benne az alap ellátásban, vagyis fizetni kell érte. Tudtommal, de lehet már ez is változott.

2011. júl. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom,hogy kérdezzek rá.Nem merek :S Mindig csak a tömést emlegeti..


Amugy az SZTK-ba járok. Nem tudom,ott vállalják-e..

2011. júl. 21. 16:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztosan nem fogja így hagyni.De beszéld meg vele!

Megkérdezheted nyugodtan, hogy ha végeztek a gyökérkezeléssel, akkor felépíti a fogad vagy koronát tesz rá?

Egyébként mindenképp a koronát kérd, de azért fizetned kell. És biztos, hogy lehet rá koronát tenni, szóval ne izgulj. :)

2011. júl. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És kb. mennyibe kerül egy fogamra olyan korona?
2011. júl. 21. 19:09
 5/7 anonim ***** válasza:
20-40 ezertől a csillagos ég.
2011. júl. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pécsett 16-ért tesz rá koronát magándoki. (Ez a legolcsóbb)

Ebbe minden fogászati eljárás benne van, lecsiszolás, előkészítés stb. A plasztikos nyomatvétel 5000 volt.


Egyébként én is a koronát javaslom, most lett 3 fogam megcsinálva (ideiglenes korona van rajta még), de tervezem a többit is megcsináltatni, ugyanis még általános iskolában a fogásznak sikerült elbacnia az elülső fogaimat.

2011. júl. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csinálnának ilyet egyáltalán egy 16 éves lánynak?:S
2011. júl. 21. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!