Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Igaz, hogyha kihúzzák egy...

Igaz, hogyha kihúzzák egy fogamat, akkor a vele szemben lévő fognak nem lesz támasztéka, és akkor az nőni fog?

Figyelt kérdés
A fogorvosom ezt állítja, de én erősen kétlem... Ilyenről még sose hallottam, és a szüleimnek is húzták már ki fogaikat, nekik nem nőtt semerre a másik foguk.
2011. júl. 24. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:

nőni?

nekem nem ezt mondta a fogorvosom.

Kiakartam húzatni a fogamat, de azt mondta inkább megmenti, mert a fogak "támasztják egymást". Tehát, ha azt onnan kiveszi a mellette lévő kettő előbb-utóbb ki fog lazulni.

Ezért kell pótoltatni, de a pótláshoz meg tönkre kell tennie a mellette lévő két egészségeset a lecsiszolással.

Szóval kilazulnak, nem nőnek


23N

2011. júl. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SzilKa ***** válasza:
A potlast meg lehet oldani beultetessel is, akkor nem kell lecsiszolni a mellette levo fogakat is. Igaz, az ara eleg borsos.
2011. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
első vagyok. ha a beültetésen azt érted, hogy bele csavarozzák az ínyedbe vagy hova, akkor anyuéknak úgy csinálta, de akkor is hozzá kellett nyúlnia az ép fogakhoz.
2011. júl. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 SzilKa ***** válasza:
Nekem is csinaltak beultetest, es nem nyultak a mellette levo fogakhoz. Ezert is valasztottam ezt a modszert. A csontba tekerik be a tipli szeruseget, majd fel evvel kesobb megy ra a fog (addigra epul be a "tipli").
2011. júl. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De nem a mellette lévő fogakról beszélek, hanem arról, ami ha összezárom az álkapcsomat, pont rajta lenne. Na és a fogorvos szerint, ha nincs mivel összezáródnia, azaz ha nem tartja alulról semmi, akkor elkezd lefelé nőni, mert nincs támasztéka. Igaz ez?
2011. júl. 25. 11:54
 6/6 chuckyhawk ***** válasza:
Szerintem ilyen nincs.Mondjuk akkor nekem a tuti mert ugyan az a két fogam vándorolt ki a számból alul is és felül is
2011. júl. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!