Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelésen estem át, és...

Gyökérkezelésen estem át, és félek hogy kihúzzák a fogam, szerintetek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy áprilisban voltam utoljára fogorvosnál, januárban gyökérkezelték, onnantól 3-4 alkalom abból állt, hogy megnézzék belehet e tömni, nyitva hagyták. Gondolom azért mert begyulladt mindig, szóval azt éreztem, hogy megszívom a fogam és ilyen büdi valami volt. Munka és minden egyéb mellett nem tudtam ezidáig elmenni dokihoz, de ma voltam, csak sajnos megváltozott a rendszer és nem tudott fogadni ... Szóval a héten vagy jövőhéten tuti elmegyek, csak szeretném kérdezni, hogy kb milyen állapot utal arra, hogy ki kell húzni a fogat? Ha begyullad, akkor még azt jelenti hogy nem halt el, nem? Vagy csak én vagyok ilyen "derűlátó"? Ha elhalt a fog, akkor azt honnan látom én? Megkocogtatom kicsit érzékeny, de amúgy nem fáj.


Nem szeretném hogy kihúzzák :\


2011. júl. 27. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

nem fogják kihúzni. Egy valamirevaló fogorvos nem húzgál csak úgy, hanem menti egészen addig, ameddig lehet.


Szerintem nem húzza kis, tekintve, hogy nekem volt egy fogam, ami már nem is volt fog, szinte már csak a gyökere volt meg, meg egy picike darab a fogból. Elmentem, hogy kihúzatom, mire mondta az orvosom, hogy szó sincs róla, szépen felépítjük, és jobb lesz, mint új korában.:)


23N

2011. júl. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tehát akkor azóta sem tömték be és nyitva van? H ha nem fáj, megpróbálják megmenteni, de ha fáj, akkor valószínűleg kihúzzák.
2011. júl. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
pontosan ugy van ahogy a második válaszoló írta. Ha nem fáj akk probálják menteni, de lehet hogy akkoris húzás a vége, ha fáj akkor valszeg húzni kell.
2011. júl. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát sehogy sem fáj, csak egyszerüen kellemetlen "ízt" érzek a számban ha megszivom a fogam, semmi több.


Remélem nincs baj. Tényleg mostmár van időm, járok orvoshoz, csak így is 2-3 hét volt, mire bejutottam egyszer-egyszer.

SZTKnál vagyok, nincs pénzem magándoktorra :\ :(


azért köszi.

2011. júl. 27. 16:41
 5/5 anonim válasza:

nem húzzák ki... hülyeség sz én fogam is fáj..még mostis:S

elmentünk.. jó gyökérkezelés.. végig éreztem:S 2 injekcióval is

visszamentünk 2.nap... próba tömés.. mennyek vissza agusztus 19.-én de vesztetül fájt ezért elmentünk maszekhoz...kitisztította és nem érti miért fáj a fogam nincs benne ideg semmi csak ugye váladékozik valahonnan, elküldött röntgenre... tegnap este megint nem tudtam aludni anniyra fáj... ma megyünk vissza a röntgennel együtt h. mit csináljon vele..és abban reménykedek h nicns összenőve a 2 gyökér..és csak bevan gyulladva mit gyógyszerrel meg lehet oldani de kitudja.... végeredményben arra akarok kilyukadni h. a fogakat mentik..és nem húzgálják... nekemis azt mondta h. nem fogja kihúzni.

2011. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!