Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sikitozok a bolcsessegfogam...

Sikitozok a bolcsessegfogam novesetol, meddig normalis ez?

Figyelt kérdés
A jobb also mar kinott, az alig fajt, csak egy piciket. Ez most a bal also es mar aludni sem tudok tole, az asitashoz kepest villamtrefa a mohacsi vesz. Ketsegbe vagyok esve, nem szeretnek fogorvoshoz menni, mert az egy hoher, biztos kihuzna vagy 3 fogamat. (magandoki szoba se johet, semmi penzem ilyenekre) Meddig normalis ez? En nem latom hogy rosszul none, bar ezt egy rontgen jobban mutatna. Az igy kicsit duzzadt, de kivulrol ez nem latszik. Bevettem mar 1 Cataflamot, de 2 ora alatt kiment belole. Meddig normalis a bolcsessegfog ilyen eros fajdalma? Massal is megesett mar? (a tobbi fogam egyebkent nem faj, tehat nem sugarzik ki, csak ott, de ott nagyon)
2011. aug. 1. 07:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Erről már sokszor beszéltünk, lehet, hogy fel kell vágni.

Olvasgasd el: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet__..

2011. aug. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha még ki sem nőtt, akkor nem tudja kihúzni, gondolom elküld egy röntgenre és utána, vagy egyenesen a szájsebészetre, majd ott megmondják mi a teendő, menj el nyugodtan minél előbb ha ennyire fáj.
2011. aug. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem normális, ha ennyire fáj. Akárhogy félsz a fogorvostól, el kell menned! Nekem is egy bölcsességfogam tudott csak rendben kinőni, hármat azonnal ki kellett szedni, ahogy kibújni készült. Ha annyira nem bízol a fogorvosban, keress másikat, akár egy másik kerületben vagy településen. A tb kártyád mindenhol érvényes az országban!
2011. aug. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kb. a negyede mar kinott. Szajsebeszet? Oda meg ugyse megyek. Komolyan, tudom nem vagyok normalis, de beteges modon rettegek minden orvostol. A sima haziorvos is folyton ram szol, hogy ugy dobog a szivem, hogy nem tudja meghallgatni es ott ulhetek 5 percig, mig lenyugodok. Koszi a linket, az meg inkabb ram hozta a fraszt, (ezt leszamitva, tenyleg hasznos volt, koszi!) a fogorvosokrol csupa remtortenetet lehet hallani. Nekem meg sose kezeltek a fogam, rettegek tole. :(
2011. aug. 1. 08:01
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

pedig az lesz a vége. nem kell annyira félned, mert csak magadnak ártasz vele. persze könnyű ezt mondani annak, aki ennyire fél a fogorvostól:)

egy szuri, egy picit megmetszi az ínyt, hogy fájdalom nélkül tudjon előtörni a fog.

hidd el túl fogod élni, és nem vigsz visítani a fájdalomtól.

kitartás pajtás:)))

2011. aug. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*fogsz visítani...:))
2011. aug. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Na jo, de az a szuri? Es mi van ha szajzarat kapok? Uristen es ha kijon az allkapcsom? Hozzam hasonloan orult baratnom ugy gorcsolt, hogy kijott neki es mehetett szajsebeszhez, hogy visszategyek. Komolyan maniakus vagyok. :( Egyebkent koszi a valaszt neked is.
2011. aug. 1. 08:16
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig jobban félek attól, hogy akkor fog fájni nagyon és durvul el, ha nem megyek el mihamarabb. Jobb 1 órát kibírni (ill. nem is egy órát, hiszen csak a szurit), mint több hetet.
2011. aug. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Ha van neki elég hely, felesleges a szájsebészet. Vegyél Dentinoxot, nekem is azt adták rá a patikában. A kisbabák ínyét is ezzel kenegetik, és nagyon jó.

Amúgy nyugodtan elmehetsz dokihoz, csak egy véleményért. A beleegyezésed nélkül semmit nem csinálhat. Megmutatod, megmondja, mi van (esetleg röntgen), aztán hazamész gondolkozni, mi legyen. De ha van neki hely, akkor kijön, és kész.

A többieket sem értem, minek riogatják itt az embereket. Nem orvosok, nem látták - következésképpen nem tudják, mi van.

2011. aug. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

a szuri olyan, hogy már az első csepp is érzéstelenít, tehát tényleg csak egy szúnyogcsípést érzel, mert máris hat a lidocain.

higgadtan határozd el magad, gyakorolj önfegyelmet, és mielőbb jelentkezz be a fogorvoshoz.

majd írjál mi lett Veled, szorítok Neked:))

2011. aug. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!