Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » CSAK mandulakövek miatt...

CSAK mandulakövek miatt érdemes kivetetni a mandulát?

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 00:51
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mandulakövekről még életemben nem hallottam, de a mandulákat egyáltalán nem(!) érdemes kivetetni, mert szűrőszervek, szükség van rájuk!
2011. aug. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a detritusra gondol a kérdező, amikor időről-időre gennyes, fehér törmelék keletkezik a mandulákon, ami kinyomható vagy magától leválik, gyakran okoz szájszagot, stb. Ha bármilyen egyéb panaszod van, akár allergia, vagy bármi, aminek nem igazán tudják az okát, akkor igen, érdemes kivetetni.
2011. aug. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

hát semmi más panaszom nincs, csak a kellemetlen lehelet...

ezt valahogy nemlehetne megoldani,mutet nelkul?

2011. aug. 6. 01:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a detritus okozza (tehát nem szuvas fog, vagy valamilyen gyógyszer, amit szedsz), akkor sajnos nem, de nyugodtan kérdezz meg erről egy fül-orr-gégészt személyesen!


Egyébként alapesetben én is a mandulák megtartása mellett érvelnék, mint az első válaszadó, de egy gócos mandula a későbbiekben csak még több problémát fog okozni, akár jóval súlyosabbakat is.Ez az oldal szerintem szépen összefoglalja a lényeget:


[link]

2011. aug. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

rendben.. olvasgattam a neten,van ahol aztirtak h javasolt a mandula eltavolitasa,mig masik oldalon,azt mondtak ,hogy ilyen esetekben nemtavolitjak el a mandulat.


akkor orvoshoz fogok fordulni!

2011. aug. 6. 02:08
 6/9 A kérdező kommentje:
szoval ezt sosvizes oblogetessel,szajvizzel es ilyesfajta hazi praktikakkal nemlehet eltunteni?!
2011. aug. 6. 02:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem rossz a sós, propoliszos, esetleg szódabikarbónás öblögetés, de nem biztos, hogy elég. Mindenképp konzultálj orvossal, de ne csak vele. Én a helyedben felkeresnék egy jó, hiteles homeopata orvost. Mi sokat jártunk a gyerekkel kórházban, mielőtt egy ilyen doktornőt megismertünk. Azóta egyszer sem! (több, mint 2 éve) Homeopátiával csodálatosan lehet gyulladásokat csökkenteni, elmúlasztani. Szerintem ha góc van a szervezetedben, azt is lehet kezelni vele. Adj egy esélyt ennek is, ne műtesd magad, ha nem muszáj!! Nem "véletlenül" van mandulánk!!
2011. aug. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
persze,régen sok bajom volt vele,akkor az általános orvosom azt mondta ,hogy még véletlenül se vegyük ki,nemhiába van ott. nos,mind1, elhasználom ezt az 1üveg szájvizet(olvastam itt valamelyik kérdésnél,hogy 1 kérdezőnek ezzel sikerült elmúlasztania) + mellé sósvizzel öblögetek, hónap vége fele,megyek orvoshoz,reflux ügyben,akkor lesz 1 nagyobb kivizsgálás,mintát vesznek blablabla,remélem akkor észreveszik,ha nem,akkor mindenképp orvoshoz fordulok.
2011. aug. 6. 11:36
 9/9 Kalalau válasza:
egyátalán nem. nekem pl pár hónapja egy tályog keletkezett a mandulám mögött, amit megműtöttek. utána azt javasolták h vetessem ki a mandulámat, mert ez a betegség visszatérhet.:DD:/
2011. aug. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!