Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért ne lehet tejet, tejtermé...

Miért ne lehet tejet, tejterméket enni-inni foghúzás után?

Figyelt kérdés

És miért nem lehet öblögetni?

Csak ennyit mondott az orvos, hogy nem lehet, de hogy miért nem, azt nem mondta, és érdekelne.

Köszönöm!


2011. aug. 9. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Mert a tejtermékekben vannak baktériumok amik begyullaszthatják a friss sebet. Ezért 2-3 napig érdemes ezeket kerülni.
2011. aug. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A tejes dolgot elmondta az első a bacik miatt.Az öblögetét meg azért hogy nehogy kijöjjön a vérdugo mert az most ejlen esetben jo hogy ott van,nem engedi be a sok kaját meg mindent a lukba meg nehogy vérezni kezdjen.Mikor a nyelvemet lötték kii akkor sem lehetett egy hétig tejterméket enni,szerintem jobb betratani mint egy gyulladás.Nekem holnap kéne mennem foghúzásra,de bajban vagyok mert hétfőnnyaralok és rágofogról van szó.Nagyon hullik a hajam és kiderűlt a fogammal van gond.
2011. aug. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
90%
tejterméket azért nem szabad, mert. bocsi nem tudom pontosan , hogy mit de tartalmaz olyan anyagot ami nem kerülhet be a foghúzás által okozott sebbe. ezért.
2011. aug. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek:)!

Nem értem miért csak ilyen félinformációt adott az orvos. :S

2011. aug. 9. 14:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tejterméket a bacik miatt nem szabad enni.

A vérdugó meg nem csak azért fontos, mert nem engedi, hogy kaja kerüljön a sebbe, hanem főként azért, mert azt felszívva fog regenerálódni a csontszövet - az állkapocs csontodban ugye keletkezik egy lyuk, annak kell benőnie.

2011. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
93%
a lactobacillus miatt. :) a tejben jobban szaporodik.
2013. ápr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BlackDahlia válasza:
57%

#2/6:

A nyelvedet lötték' ki?

Kik, a vadászok? Fogták, aztán kilőtték? :D :D :D :D

Ne haragudj, de muszáj volt lecsapnom :D

- a nyelvet amúgy sem kilövik, hanem szúrják ;) -

2014. okt. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!