Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Feltétlenül kell a fogszabályz...

Feltétlenül kell a fogszabályzás után a fogak mögötti drótsín?

Figyelt kérdés
Kb. úgy két évig volt éjszakai fogszabim, de csak fölülre, utána fel került az állandó alsóra és felsőre is. Az éjszakai miatt gyorsan helyre jöttek a fogaim, kevesebb mint egy év alatt. A fölső fogsort már tavasszal leszedték. Az alsót most szedték le, és feltettek valami drót sínt a fogaim hátsó részére (a nyelvem hegyéhez). Én meglepődtem, mert nem mondták, hogy ilyen is kell. Egyébként nem szoktak szólni előtte, bármit is csinálnak a számban. Szóval feltették, de ugyanúgy mint a felső fogsorra is, kaptam egy átlátszó éjszakai sínt is. Az alsón csak kiigazította a torlódásokat, mert kuszák voltak a fogaim. A felsőn pedig a szemfogamnak csinált helyet. Akkor miért van az, hogy csak az alsóra tett sínt, és miért nem elég az éjszakai? Igen kellemetlen ez a sín, a nyelvem hegyét dörzsöli, és olyan mintha égne a nyelvem. Már lecsiszoltattam az orvossal, de semmit nem használt...
2011. aug. 10. 09:42
 1/2 anonim válasza:
Szia! Nekem most júniusban szedték le az alsó-felsőt, éjszakait kaptam, sínt nem. Az egyik osztálytársamnak ugyanilyet tettek. Miután leszedik az állandót utána akár még 2-2,5 évig mozognak a fogaid. Annyi idő amíg, úgymond "becsontosodnak", amíg a fogak gyökere az állkapocsba becsontosodik. Ilyen sínt azért raknak, hogy nappal is legyen valami a szádban, akkor se tudjanak ficánkolni a fogaim. Ikertesóm lusta volt éjszakait használni, és neki 1 hónap múlva visszacsúsztak az eredeti helyükre a fogai. Tehát, ha az éjszakait elfelejted berakni, nem használod, ez is szinten tartja valameddig a fogaidat. A felsőre gondolom azért nem raktak ilyet, mert ott már, mint írtad, az éjszakai rendbe hozta a dolgokat + még utána kaptad az állandót, és most megint van rá éjszakaid.
2011. aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!
2011. aug. 11. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!