Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után meddig nem...

Foghúzás után meddig nem szabad rágni a húzás helyén?

Figyelt kérdés

Két nappal ezelőtt 19 óra körül húzták ki az egyik alsó fogamat a bal oldalon. Az orvos tanácsára a húzás után nem ittam csak 1 óra múlva enni pedig csak másnap dél körül 15-16 óra múlva a húzás után óvatosan a másik oldalon rágva. Csak ihdeget mertem enni kenyeret szalonnával és kolbásszal, bár a doki szerint csak tejterméekekt és tejet nem szabad 2-3 napig. Szintné azt tanácsolta,h ne dohányozzak vagy lehetőleg ne sokat, bár nehezemre esett tartottam eddig a húzás óta nem gyújtottam rá. 2 napot mondott, h addig lehetőleg ne addig meg is fogom állni mostmár valszeg.


Kb. mennyi időbe telik mire újra rendesen ehetek? Nem merek még ráharapni a sebre?


2011. aug. 11. 11:27
 1/6 josek válasza:
amig össze nem húzodik, mert bele megy valami, és ugy húzodik össze akkor az nem jó
2011. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És az kb. mennyi idő lehet? 2 napja húzták ki és jövő héten húznak még egyet.
2011. aug. 11. 12:24
 3/6 josek válasza:
az változó, de egy két napig ne egyál vagyutána jol öblögesd ki,, ne menjen bele kaja mert begyullad és felvágják mint nekem,, herbária boltokban vagy tecsó aucha-ba is lehet kapni öblögetöt, talán herbária a neve cserszömörcés az hamar összehuzza
2011. aug. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az előbb kajálás közben véletlenül ráharaptam, de érdekes módon nem is fájt, utána alaposan fogat mostam a fog helyét, ahogy a doki tanácsolta nem dörzsöltem, de körülötte elég alaposan többször is néztem és semmi kajamaradékot nem látok benne. Viszont attól tartok az alvadt vérből készült védőréteg megsérült, ettől pedig az összes netes szakirodalom óta int. Remélem nem lesz baj hétfőn amúgy is vissza kell menjek a dokihoz addig remélem nem lesz nagy gáz, azért is, mert holnap vidékre utazok és egész hétvégén ott leszek.
2011. aug. 11. 19:42
 5/6 josek válasza:
nekem begyulladt azért irtam hogy öblögess, én 4napig feküdtem 39es lázzal,
2011. aug. 12. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 saucony ***** válasza:
Egyáltalán ne gyújts rá nem kell az a szar.
2019. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!