Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit kéne ennem hogy megelőzzem...

Mit kéne ennem hogy megelőzzem vagy lassítsam az ínysorvadást?

Figyelt kérdés
Még csak 15 éves vagyok de már nagyon lent van az ínyem és puha is. Már a fogorvos is mondta h nagyon lent van az ínyem és valószínűleg a fogszabályzótól. Nagymamámnak is ínysorvadása volt és az ő anyukájának is ezért nagyon félek hogy én örököltem a családban ezt a betegséget. Azt mondták hogy kalciumot kell enni sokat,de miben van sok kalcium és mi az az étel esetleg gyógyszer ami segíthet elkerülni ?
2011. szept. 1. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
C-vitamin!! Csipkebogyóban, paprikában, citromban, narancsban van sok. De hogyhogy a fogszabályozótól?
2011. szept. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A belső fogszabályzó az ínyemhez tapad,és köszönöm a választ :)
2011. szept. 1. 22:09
 3/3 anonim válasza:
Vannak kifejezetten fogínyt ápoló készítmények pl.: fogkrém, vitaminkomplexek... én ezekkel próbálkoznék.
2011. szept. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!