Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van az, hogy sok emberne...

Miért van az, hogy sok embernek hiányzik 1-2 foga?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy rengeteg embernek már évek óta hiányzik pár foga, és mintha nem is érdekelné őket. Nekem első dolgom az lenne, hogy megcsináltassam kerül amibe kerül, de nem élnék fog nélkül. Ezek az emberek sajnálják rá a pénzt, vagy ennyire igénytelenek?
2011. szept. 11. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
mucikám, az embereknek nincs rá pénze, ez meg sem fordul abban az okos kis fejedben? tudod te mennyi egy fogpótlás, mikor egy sima tömés 10ezer Ft? van, akinek egy havi keresete annyi. állambácsi meg nem csinálja ám meg. ez van, nincs pénz, nincs fog.
2011. szept. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Apukám két évig élt úgy, hogy hiányzott egy foga. Roppant egyszerű oks volt: amikor kiderült, hogy ki kell szedni, nem volt hirtelen 150 ezre egy implantátumra. És mivel anyagilag nincs túlzottan eleresztve, majdnem két évbe telt, mire összegyűlt rá a pénz.

Szóval ez is egy indok lehet. Biztos vagyok benne, hogy sokan nem sajnálják a pénzt erre, hanem egész egyszerűen nincs.

2011. szept. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is úgy gondolom, hogy az esetek 90%-ában inkább az a probléma hogy NINCS rá pénz és nem az, hogy igénytelenek, vagy sajnálnák rá. Persze vannak ilyen emberek is, de azért nagy százalékban nem ez jellemző.

Pl. édesanyámnak nagyon csúnyán elszíneződött elöl egy-két idegelt foga, de hiába utálja hogy ilyen nincsen pénze fehérítésre! Innentől kezdve akár igénytelen akár nem, kénytelen megtanulni ezzel együtt élni. Anno apu foga is begyulladt, az orvos azt mondta menthetetlen. Mire odaért, hogy kész az új foga, minden rendben, már több mint 80 ezer forintnál tartott és ez csak egy fog volt. Szerinted a mai világban kinek van erre pénze, amikor sokszor az is probléma, hogy este mit tegyen a szülő a gyereke elé vacsorára?

2011. szept. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Azért nem csak 200ezres implantátumot lehet csináltatni, mert egy szimpla korona 25-30ezerböl megvan. És nyilván nem a munkanélküliekre gondol a kérdezö. Azt gondolom, hogy ha havonta 2000forintot félretesz valaki, akkor is egy év alatt megvan. De könnyebb sokaknak a pénzre fogni. de nézd meg a legtobb foghiányos ember meglévö fogait. azok is fogkövesek,szuvasak,töröttek,sárgák.tehát a válasz igen, igénytelenek. lakotársamnak is hiányzik sok foga fiatal létére.dehát csoda mikor nem is mossa?
2011. szept. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az oké, de koronát nem mindenhova lehet rakni. Másrészről meg az implantátum a legjobb megoldás.

Persze azóta is tönkrement már foga. Ide már hidat meg koronát csináltatott. Ez azzal járt, hogy 4 egészséges fogát kellett lecsiszolni érte. Baaromira megéri...


Ja viszont egy másik - bár ritkább - ok is eszembe jutott, kérdező. A saját esetem :D Nemsokára megyek dokihoz, hogy kihúzassam két fogam. Kicsit rosszak, amúgy menthetők lennének, viszont kicsi az állkapcsom a fogaimhoz képest, így nem férnek el és feszítik egymást. A két fogam helyére nem lesz semmiféle pótlék rakva, ugyanis így a többi fogam el fog rendeződni lazábban, és könnyebb lesz tisztítani, meg nem fog fájni, hogy feszül.

De ez 3-4 év, szóval addig én is foghíjasan fogok mászkálni :D

2011. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Persze, hogy az a legjobb, de a semmitöl bármi jobb. Az autóról sem mond le azért X millió ember, mert nem telik neki BMW-re :)

De amúgy nagyon sok ember olyan termésetesnek tartja a fogak elvesztését, mint a férfiak genetikus kopaszodását. Holott csak utóbbi normális és megelözhetetlen.

2011. szept. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek veled egyet :) egy implantátum kitart életed végéig. Mindenképpen megéri azt csináltatni. Egy koronát - a fog állapotától függően - 5-10 év múlva cserélni kell.

Jó nyilván több mindentől függ az, hogy az ember mit választ, nekem hálisten nincs saját tapasztalatom, de apukám azt mondta, inkább most él egy évig a foga nélkül, minthogy folyamatosan dokihoz járjon miatta, vagy hogy gyorkölcsönt vegyen fel. Én ezzel abszolút egyetértek :)

Persze ha minimálbért keresne és az implant negyedévi bére lenne, akkor nyilván fel sem merült volna :)

2011. szept. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is az utolsó válaszolóval értek egyet. Lehet hogy a semminél bármi jobb, de csak azért, mert más nehogy megszóljon nem dobok ki 40 ezer forintot az ablakon, amikor 80-100-ból már akár olyat is csináltathatok, ami jóval tartósabb. Inkább félreteszem azt a 40-et és már van is egy kis alapom.

Egyébként most hogy így valaki írta, kb egy évig nekem is volt két hiányzó fogam (természetesen meg is marad örökre, mivel vissza már nem nő), de fogszabályzással a helyére húzták a többit, így nem látszik. Abban az évben amíg hatalmas hézagok tátongtak a helyükön engem is lehetett volna nyugodtan igénytelennek nevezni, holott erről szó sem volt. Nem ránézésre kell ítélni. Mint feljebb már említettem, igen léteznek igénytelen emberek, de azért többségben nem ez a helyzet. Ha valakinek kapásból van annyi pénze hogy platina csapokat ültessen be, ahhoz is kell csomó idő, mire egyáltalán az íny kerül olyan állapotba a fog elvesztését követően, hogy a csapokat be lehessen ültetni.

2011. szept. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Jó, de a fogatlan emberek többségének nem 1 évig nincs foga, meg nem azért mert gyüjt éppen. Kiesik, nincs többet, jó ez így, ha van pénze is inkább másra költi. Ës nem azért, mert a villányszámlát muszáj befizetni, a gyereknek meg cipö kell, hanem mert a plazma tv nehogy már az ö szobájából hiányozzon mikor a Jóskáék is most vettek, a sör finom, a fogorvosnál meg várni kell és fáj is.
2011. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!