Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány éves kortól lehet az...

Hány éves kortól lehet az embernek műfogsora?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagyon ciki, épp azért kérdezem itt... 17 éves vagyok, és katasztrofális állapotban vannak a fogaim... Konkrétan már a rágással is gondjaim vannak... A fogorvosom szerint alapból a szerencsétlen típusba tartozom, akiknek könnyen romlanak a fogai, de sajnos volt egy durván két év, amikor lázadoztam (10-12 évesen), és nem mostam a fogaim... Meg is lett az eredménye...Ráadásul fogszabályzó is kellene... Mit tanácsoltok? Hajlandóak egyáltalán bármelyik magánklinikán ilyen fiatal gyereknek eltávolítani a fogait? A pénz szerencsére megvan a műfogsorra, de nem tudom, hogy biztonságos-e ilyen korban. Például a bölcsességfogak sem nőttek ki, esetleg azokat ki kell külön műteni? Ne haragudjatok, ha sok helyen pontatlan vagyok, ne adj Isten kicsit badarságot írok, de épp azért kérdezlek benneteket, mert tájékozatlan vagyok a témában.
2011. szept. 15. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Neműfogsort csináltass (az azért ciki lenne) hanem implantátumot. igaz, hogy elég drága, de akkor olyan lesz mintha a saját fogaid lennének. Anyukám 68 éves, most huzatta ki az összeset és csináltatott végig implantátumot,mert elkezdtek neki romlani.
2011. szept. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, snekinek nem hajlandok még egy hasznalhato foggyokeret sem eltavolitani.

Ne akarj mufogsort!:)

2011. szept. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
én úgy hallottam h lehet csecsemőnek is :Dott még kihúzni se kell me nincs csak beraknak 1 fogsort azt cső ,és hasznos me nem nem csak szopogatni tudja a rántott húst...
2011. szept. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen... :/ Csak egy implantátum annyiba kerül kb. -tudomásom szerint- mint egy komplett műfogsor.
2011. szept. 16. 00:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az implantátumot nagyon sok embernek kell kiszedni,mert nem bírják sajnos!!!Szerencsés nagyon,akinek nincs vele gondja.
2011. szept. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én implantátumot akartam baleset miatt, de a doki nem ajánlotta! Pedig magándoki volt, és többet is fizettem volna neki jóval. Alkalmas volt az állkapcsom, mégis lebeszélt, azt mondta, sokkal jobb a korona. Nekem egy 3-as van, tökéletes a színe, nem látszik egyáltalán.


Ha ezt vesszük, szerintem jobb a korona. Persze nekem állandó van, egy kivehető műfogsor már sokkal rosszabb.

2011. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

A mai implantátumokkal semmi gond.Régen amikor a csontot nem erősítették meg megfelelően akkor voltak gondok,de az már 15 éveel ezelőtt volt.

Sok orvos azért nem ajánlja, mert ő nemtudja csinálni és ezért máshoz kéne küldenie a beteget. Akkor inkább rábeszéli egy hídra, koronára.

Már nem is elérhetetlenül drága, anyukámnak 2,5 millióból megvolt a teljes alsó és felső fogsora.

2011. szept. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!