Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Begyulladt a foggyökér vége....

Begyulladt a foggyökér vége. Most ki fogják húzni? Ugye nem?

Figyelt kérdés

Június elején került le az állandó fogszabim, akkor készült rtg, és nem látszott semmi az ínyemen.

Kb. 10 éve már kihúzták egy hátsó fogamat, mert egy gennycsomó nőtt rajta (mondjuk sztk-ba jártam még akkor...) Aztán tavaly tavasszal egy gyökérkezelt fogamat, mert tályog volt rajta, de az nem számított, mert a fogszabályzás miatt úgyis kellett fogat húzni.


De múlt héten bedurrant az arcom jobb oldala, először lent hátul, aztán fönt hátul, majd elöl is, az orrom alatt, hétvégére be is dagadt egy kicsit. Voltam háziorvosnál, először azt hittük arcideg zsába, gégészeten nézték, nem arcüreg gyulladás...ma reggel láttam, hogy a fönti egyes fogam felett van egy duzzanat, gondolom ilyen gennycsomó :'(

Sírok az idegtől, mert nem azért szenvedtem másfél évig félmillió forintért, hogy most kihúzzák elöl a fogam. Ha ilyen ciszta, akkor azzal lehet bármi mást csinálni a húzáson kívül?

Jövő héten megyek a fogorvoshoz...


2011. szept. 16. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
nem kell azt kihúzni. A doki kinyitja az ínyed felöl a cisztát és kitisztítja.
2011. szept. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De akkor anno miért mondta azt az SZTK-ban a dokinő, hogy az ilyen fogakat már nem lehet menteni?

Ha a doki felnyitja, akkor az íny felől vágja fel, vagy lefúr a fogamon keresztül?

És pont a legszebb fogam, legelöl, nem hiszem el, hogy ilyen szerencsétlen vagyok:(((

2011. szept. 16. 23:22
 3/5 anonim ***** válasza:
nem tudom a másikat miért húzták, legrosszabb esetben is csak gyökérkezelni kellett volna...
2011. szept. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne hagyd kihúzni! olyan nehéz a pótlás!

olyan fogorvoshoz menj, aki minden menhetőt ment!!!

Gyökérkezelés.

Vagy ha tályog: ún. rezekálással gyógyítják

[link]

ez egy kis ambuláns műtét. Az íny felől felnyitja -és a végét lemetszi. Pár nap alatt gyógyul. Nekem van ilyen, kettő is, több éve problémamentes, megmentett fogak.

Nyugi, meg fogják menteni!

2011. szept. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
és magánfogorvoshoz menj, érdeklődj barátoknál, ki az, aki jó,és mindent ment
2011. szept. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!