Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerülnek az állandó...

Mennyibe kerülnek az állandó fogszabályzók? Jár rá esetleg valami támogatás?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, eléggé rendetlenek a fogaim. Elég... csórók vagyunk, de szükségem lenne fogszabályzóra. Alul kihúzták mindkét 6os fogamat, és így elöl szétcsúsztak, nyáriszünet lett közte stbstb... Valaki (akinek van, v esetleg ismerősének van) meg tudja mondani manapság kb. mennyibe kerülnek? Esetleg jár-e rá valamiféle támogatás, v pályázható-e?

köszönöm


2011. szept. 18. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

18 év alatt jár rá kedvezmény, így ha még időben megtudod csináltatni, akkor jóval olcsóbb. Nekem anno kb 3 éve 20 ezer volt az alsó, plusz 20 a felső, ezen felül sosem kellett fizetnem semmit, csak a végén miután leszedték, a síneket. Ez teljesen hagyományos, gumis fém fogszabályzó volt, semmi extra. Gondolom 30-35-nél most sem lehet drágább kedvezménnyel.

Kedvezmény nélkül (18 év felett) kb a dupláját kell számolni.

2011. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dupláját? Hol?

Mert amiről én tudok magándoki, ott simán elmegy egy félmillió rá. TB támogatás nélkül, felnőttként luxus, addig menj, amíg tudsz.

2011. szept. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a saját dokimból indultam ki, egy vidéki kisvárosban lakom, itt maga a készülék tudom hogy kb 120 körül van alsó-felső együtt (sima fém), azt hogy utána kezelésenként fizetni kell-e már nem tudom.

Budapesti fogorvosoknál hallottam én is horribilis összegeket, illetve a porcelán, belső szabályzók, egyebek alapból jóval drágábbak.

2011. szept. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!