Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma kiszedték a bölcsességfogam...

Ma kiszedték a bölcsességfogamat, de szájsebészeten és varrni kellet. Ki mit tett a fájdalom ellen? Fortedolt írt fel, de sz@rt se ér és hiába jegelem. Már sírok a fájdalomtól. Ja és mit ettetek? Varrat szedésig csak pépeset ehetek.

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:

a tejtermékeket mindenképp kerüld

és aszpirint se vegyél be...

2011. szept. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Hány éves vagy? És nem lehetett megmenteni? Alul v. felül volt?

Nekem mikor kihúzták fogam (nem a bölcsesség) rosszul is lettem, az aszpirint, a demalgont, kalmopyrint váltogattam.

Viszont az 1ik fogam szintén nem bölcsesség, úgy nőtt, h ferdén és azért, mikor húzta ki szakadt fel az ínyem szintén rosszul lettem, anyum már tudta, mikor látta asszisztensnőt, h baj van.. Azelőtt meg sem kottyant..úgy látszik idősebb koromra jött elő. Azt varrták nekem is.

Enni turmixolt ételt "ettem", ittam, pl. joghurt, banán, alma szeletelt, keksz, felaprított hús, meg amit lehet turmixolni, joghurt mindig kell bele, h ne legyen száraz. Azért volt rossz mer ellentétes old.on kellett kihúzni a fogam, bal felül és jobb alul sajna. Akkor nagyon sokat fogytam.


Ami felül volt 2old. bölcsesség fogam, azt úgy kikapták nem is volt vele gond! Akkor nem is lettem rosszul.

Jó rég voltak..

2011. szept. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

én a joghurtot semmiképp sem javasolnám - tele van bacikkal, amik nagyon könnyen elfertőzik a sebet

pár napig érdemes a tejtermékeket kerülni

a pépes ételeket ajánlom, valamint az ellenkező oldalon való rágást, és a gyakori fogmosást, szájöblítést (ez utóbbit pár napig csak gyengéden, tiszta vízzel, és ne szájvízzel)

2011. szept. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Nekem nem volt gond a joghurttal..

Ja jó, h írod a fogmosást, nekem javasolták anno, h lehet kapni gyógyszertárban, olyan fogkefét, aminek a sörtéje lágyabb. Lehet máshol is kapható már..nem tudom.

2011. szept. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is kiműtötték mindkettőt. (Szerencsére, csak kettő volt. :)) Már nem tudom, milyen fájdalomcsillapítót kaptam, de jól elvoltam vele. Ha neked nem ér semmit, amit kaptál, akkor szólj a dokinak, h írjon vmi hatásosabbat.

Én bármit ehettem, bár csak akkor bírtam enni, amikor a legjobban hatott a fájdalomcsillapító, különben alig nyílt ki a szám. XD

2011. szept. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja amúgy 4napig nem lehet tejterméket és tojást enni.

Gyógyszer nem hat szólj dokinak.

Ha tudsz enni vis rágni rendesen ehetsz összevagdalt húst, v. bármit, ha nem akkor krumplipüré, alma keksz turmix v. reszelve.

2011. okt. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Minden féjdalomra másfajta fájdalomcsillapító kell. Fogra jó az Algoflex, Algoflex forte és Donalgin. Esetleg Cataflam, Aszpirin, Kalmopirin. Amikor valami nem hat, gyógyszerészt kérdezze meg, hogy adjon olyat, aminek más a hatóanyaga.
2012. aug. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Bár mióta áttértem a homeopátiára nekem ezt ajánlotta természet gyógyász: belladonna CH15

Úgy voltam vele nem terhelem gyógysz@rral szervezetem.

2012. aug. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Homeopátia? menj már.. placebó szart se ér
2013. nov. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Xilox !!!! :)
2022. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!