Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Néha kisebesedik az ínyem,...

Néha kisebesedik az ínyem, kis sárgás seb. körülötte piros. Elég kellemetlen így enni. Általában 4-5 nap alatt múlik el. Mivel előzhetném meg? Vagy ha már kisebesedett, mit csinálhatnék, h ne fájjon, vagy h elmúljon?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább aphtád van, de az fehér, a sárgás szín inkább gennyre utal...

Patikában kérj valami jó antisepticus szájvizet, sprayt, fogorvos.

2011. okt. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ami nekem így hirtelen eszembe jut, az az afta. Bár az ránézésre inkább egy pattanáshoz hasonlít. Kicsi sárgás dudor, körülötte piros udvarral, hébe-hóba előjön, aztán "magától" el is tűnik.

Minden esetre, ha afta, ha nem, akkor is azt tudom javasolni, hogy a szájhigiénére egy kicsit jobban figyelj oda.

Ha kell akkor napi 2-szer moss fogat, és minden fogmosás után 1-2 percig öblögess Clorhexamed-del, vagy Corsodil-lel. Fontos, hogy tényleg fogmosás után használd, különben könnyen besárgulnak a fogaid. Amúgy gyógyszertárban kapható.

Arra számíts azonban, hogy ezek csípni fognak picit, ha meg tényleg sebes az ínyed, akkor meg főleg.


Minden esetre azért nem árt egy fogorvos tanácsát is kikérni, illetve az étkezési szokásaid átgondolni. Akár az is okozhat ilyen jellegű problémát.

2011. okt. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Tudom, hogy már régi a kérdés, de hátha másnak is ez a problémája. Ugyanezzel szenvedek én is, elég gyakran előjön. Beszéltem erről fogorvossal, aki azt mondta, hogy a legjobb módszer: fél Neomagnol tablettát 2 dl vízben feloldasz, és azzal öblögetsz. Ugyan egy kis ideig még olyan lesz a szájszagod, mint egy medencének, de ez a legjobb. Tapasztalat :)
2014. máj. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de szerencsére azóta már megoldódott:) B vitamint kezdtem el szedni pár hónapja,és azóta nincs már ilyen panaszom:)
2014. máj. 22. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!