Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Fogak, szájápolás

A kérdés

Nekem kivehető fogszabályzóm van . és mindenképp kell rögzitett fogszabályzó utána?

úgy értem hogy ha valakinek kivehető fogszabályzója van akkor mindenképp kell állandó fogszabályzó utána vagy a kivehető helyre tudja úgy rakni mint az állandó ?

2011. okt. 15. 10:27  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Annyira biztos nem tudja helyre rakni, mint az állandó, de ha rendszeresen használod és betartod az orvos utasításait, akkor szépek lesznek a fogaid.a fogszabályázás után elvileg kapni fogsz egy sínt( Ez átlátszó és illeszkedik a fogaihoz), aminem engedi hogy vissza deformálódjanak a fogaid.remélem segítettem

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont 2011. okt. 15. 10:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszi igen segítettél :) és lehet hogy félre értettem hogy a kivehető fogszabályzó után fogok sínt kapni vagy a rögzitett után ? de amúgy köszi :) még írjatok

# 2/12Időpont 2011. okt. 15. 10:58 Privát üzenet
A rögzített készülék után fogsz kapni egy sínt , ami megakadályozza , hogy visszarendeződjenek a fogaid.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont 2011. okt. 31. 19:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszi :D

# 4/12Időpont 2011. nov. 1. 08:51 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

a rögzitett fogszabályzó előtt ilyen tágító gumit fognak felrakni ?

# 5/12Időpont 2011. nov. 1. 08:54 Privát üzenet
Ha szükséges igen . Nekem nem kellett , de van ismerősöm , akinek igen . Ezt az orvos állapítja majd meg.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont 2011. nov. 1. 15:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

és ha felraknak olyan gumit akkor hány napig kell azt hordanom ?

# 7/12Időpont 2011. nov. 1. 17:46 Privát üzenet
azt is az orvos mondja meg , de szerintem 2-3 hónap

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/12Időpont 2011. nov. 1. 18:07 Privát üzenet
van már rögzített fogszabályozód?

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont 2011. nov. 1. 18:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

kivehetőm van és kéthónap múlva fogja felrakni az állandót mer akkor jár le az 1 év január 5 -én jár le az 1 év igazából két év lenne de a fogam gyorsan visszament szerencsém van :D

# 10/12Időpont 2011. nov. 1. 19:11 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az egyik felső szemfogam csapfog, vagyis kisebb mint a többi. Állandó felső fogszabályzóm van, és hogy lehetne ezt a csapfogat normális méretű foggá építeni, és ezt fogszabályzó...
Nincs fogszabályzóm de 2 fogam félreáll de az most mind1 szeretnék fogszabályzt (nem láthatatlant) 12 éves vagyok, eddig 9 fogam esett ki mennyibe kerül egy felső fogszabályzó...
Az állandó fogszabályzó alatt sárgulnak a fogak?
Rögzített fogszabályzóm van, tegnap rakták be, harapásrögzítőt is betettek. A fájdalom tényleg csak 2-3 napig tart? Ha húznak jövőhónapba rajta ismét fájni fog?
Most lesz először egész napos fogszabályzóm, kell hozzá külön speciális fogkefe vagy valami?
állandó orvosi fém fogszabályzóm van, thaibox edzésre szeretnék járni, halottam már hogy van olyan fogvédő ami fogszabályzó mellett is használható. Van ilyenre lehetőség?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Fogak, szájápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!