Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csinálnak majd a fogammal?

Mit csinálnak majd a fogammal?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy félig idegkezelve volt. Másfél-2 év alatt letörtek az íny feletti darabjai, már csak egy kicsi van meg az íny felett, de az is mozog. A mostani fogdokim írni akar beutalót, de egyből rávágtam, hogy nem. Viszont a napokban elkezdett iszonyat fájni, már a húzás jár a fejemben, DE itt a probléma..


Ha az íny felett már csak 1-2 milliméternyi fog látszik, akkor arra szájsebészeti beutalót ír? Ő nem tudja kihúzni? És ha szájsebészetre megyek, akkor ott felvágják az ínyem és úgy szedik ki?


2011. okt. 23. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is hasonló problémám volt,gyökérkezelt tömött fog ami letört egy melegszendvics majszolása közben. Pár miliméter maradt így én is a szájsebészetre kerültem, mivel már nem lehetett felépíteni. Nos a szájsebész uo orvos csak jobban fel van műszrezve. Bika erős érzéstelenítőt ad, így nem érzel semmit még ha netán felvágja az inyedet akkor sem. Nekem nem vágta fel, mert gyökér fogóval eltörte a bennmaradt csonkot és szépen kikapkodta 3 részben. Gondolom elég riasztónak tűnik, de nem az. :) A húzás után összevarrta a sebet (nem fájt) és 1 hét múlva kiszedte a varratot.( szintén nem fájt)A lényeg h én is izgultam, de nem rosszabb ill. hosszabb 1 normál fogászati beavatkozásnál. Minél elöbb legyél túl rajta! Jobbulást kívánok!

2011. okt. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Anyukámnak tőből letört a foga, mert elesett. Sok évre rá elkezdett fájni. Simán kihúzták három másodperc alatt. Ott voltam vele és láttam.
2011. okt. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, valahol egy kicsit megnyugodtam.. :D
2011. okt. 23. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!