Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem fog tönkre menni a fogam...

Nem fog tönkre menni a fogam ideiglenes tömést kifúrja egy másik fogorvos utána végleges tömés kerüljön a nagy méretűre fúrt lyukban?

Figyelt kérdés

Szó szerint aggódom azon hogy el lett rontva a fogam avval nagyméretűre fúrta a fogamnál a kis szuvasodást. Idő hiánya miatt kevés fogorvosi létszámra hivatkozva nem volt ideje végleges töméssel tömni.


Sote konzerváló fogászaton történt velem az egész. A lakóhelyemhez közeli fogorvosnál (állami rendelő intézmény) fizetni kell a panoráma röntgenért. Magán rendelőt nem tudom megfizetni alacsonyabb munkabéremből. Közeleg a karácsony így a panoráma röntgen sem tudom meg fizetni. Ráadásul azt sem tudom maradhatok-e a munkahelyemen vagy sem ezért muszáj legyen vésztartalékom ami decemberben lesz meg nekem.


És annál a Sote klinikán mások is rosszul jártak egyik páciens társamnak fogkoronája tört le tömés után 2 héttel. Míg a másik páciens társamnak begyulladt a foga gyökérkezelés után. Lakókörzetemen belül a fogorvosokból csupán fő van nem jól dolgoznak.


2011. okt. 26. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Most azért félsz, mert szerinted túl nagy a lyuk, amit betömtek? Van, hogy befelé romlik a fog, kivülről nem látszik akkorának. Nekem épphogy valami elszíneződés látszott, és akkora lyukat fúrtak, hogy csak na. Betömték és azóta is jól van. Az ideiglenes tömés miatt se aggódj. Amikor gyökérkezeltek, két kezelés között nekem is ideiglenes volt benne. A fogam majd' 3/4-e tömés volt, csak a két széle maradt meg. Betömte, de két év után kiesett. Csak egy hét után tudtak fogadni, addig öblögetnem kellett. Ott volt az a marhanagy lyuk... Kicsit letisztogatták és visszatömték erősebb anyaggal. Nem kell minden várótermi rémtörténetet elhinni, ha neked nincs bajod.
2011. okt. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem értem a kérdés feltevőt.

már én is a Sote fogászatára járok 17 éves koromtól, kb 40 éve. Azóta sem tudtak máshol akkora türelemmel kezelni, pedig próbáltam már közelebb a körzeti fogászaton. Ott sintérek dolgoznak. Ráadásul türelmetlenek is.


Egyedül csak a SOTE fogászaton bánnak ember módjára a beteggel, legalábbis annak alapján amit tapasztaltam.

Az igaz, hogy ott lassan dolgoznak, de minden részletre nagyon figyelnek. Ez alatt a 40 év alatt nagyon meg voltam elégedve a munkájukkal.


Különben a beteg fog anyagot ki kell szedni, különben tovább romlik a fog. Egy oktató fogászaton nem sietnek.

ott nem a termelés folyik, hanem a precíz munka.

Ott egy gyakorlati nap alatt kettő beteget kezel a hallgató. Ők sokkal türelmesebbek mint a tömeg orvoslásban dolgozó dokik. Éppen azért szeretek oda járni.


Lehet, ogy nem itt voltál?

Ha esetleg nem itt, akkor a javaslatom a következő:


Sote oktató fogászatán érdemes jelentkezni és ott minden munkát ingyenesen elvégeznek. A pótlás technikai anyag díját kérik csak el, ami nem olcsó de a maszek árakhoz képest azért jó az is. 12500,-/db a kerámia korona.


Cím: 1088 Budapest, VIII. Szentkirályi u. 47.

Telefon: 317-1598, 317-1222


[link]


[link]

2013. febr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!