Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után mennyi idővel...

Foghúzás után mennyi idővel szabad enni? Dohányozni miért nem ajánlatos aznap?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
2-3 órát várj, de jobb ha többet vársz. és ne dohányozz! hogy miért? azt nem tudom. :D
2011. nov. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bánomisén ***** válasza:

Amint elmúlik az érzéstelenítő hatása, ehetsz, csak ne ott rágj, ahol a seb van és a tejes dolgoktól, tejtermékektől tartózkodj pár napig.


Dohányozni azért nem szabad, amiért a frissen elvágott kezedet sem dugod a füstbe. Nem tesz neki jót, elfertőződhet a seb.

2011. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt azt írja, hogy mértékletesen szabad cigizni. :-) Egyéb hasznos jótanács is van a cikkben.


[link]

2011. nov. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt viszont azt írja, hogy szigorúan aznap tilos, mert utóvérzés léphet fel. :-))


[link]

2011. nov. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszok!


Azt hiszem ma kihagyom a dohányzást.

Viszont most már az érdekelne, hogy vajon fűszereset miért nem lehet fogyasztani?

Kávét sem ajánlatos, de a NESCAFÉ az mégsem pont olyan.

Hozzá vagyok szokva napi kettőhöz, az egyiket már megittam húzás előtt és a doki csak a tejes dolgokat említette.

Mit gondoltok?


Van egy zacskó chipsem. Meg merjem enni? :)

2011. nov. 9. 15:46
 6/8 bánomisén ***** válasza:
Inkább valami puhábbat egyél, főtt ételt, vagy szendvicset, a chips kemény éle megsértheti a még friss sebet.
2011. nov. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan igyál kávét, én is mindig ittam foghúzás után, ráadásul kis tejjel, mert anélkül nem bírom meginni, soha nem lett bajom. Chipset ne egyél, az sós és marja a sebet, plusz száraz és kemény darabjai felsérthetik a sebet, ilyenkor leveseket, főzeléket, puha dolgokat kell enni.
2011. nov. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!
2011. nov. 9. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!