Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Segítség! Nagyon gyorsan...

Segítség! Nagyon gyorsan romlanak a fogaim. Tudnátok valamit javasolni, tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Sok szénsavasat és cukros üdítőt is iszom sajnos, bár már eléggé próbálom csökkenteni, de azért olykor olykor megiszom. A szüleimnek is nagyon hamar tönkrementek a fogai. Az enyémek is eléggé rosszak és mostanság az eddiginél is gyorsabban romlanak. Valaki még van hasonló helyzetben? Milyen fogkrémet javasolnátok? Mi vált be? Lehet valami hiánytól van ez? Már kezdek megőrülni hogy porladnak lassan és egyik napról a másikra fehér volt lesz rajtuk és 2 hét se telik el és már kilyukadt:S
2011. nov. 15. 21:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy néha elég sok a gyomorsavam az utóbbi időben mint kiderült. Lehet ez is jórészt közre játszik?
2011. nov. 15. 21:39
 2/13 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?attól is függhet sztem.én Colgate fogkrémet használok.asszem.meg használtam az ausztrál olajfakivonatosat vagy mit.érted melyiket mondom?fogorvosnál voltál vele?mit mondtak?
2011. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Folyton fogorvoshoz járok. Hát tömködi őket. Azt hogy nem mosom:/ Már kicsit elment tőle a kedvem. 23 éves vagyok amúgy.
2011. nov. 15. 22:09
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem az elmex jött be az nagyon jó
2011. nov. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam hogy olyat kéne használni. Régen volt itthon de nem igazán bírtam reggel az ízét:S A piros vagy a zöld vált be? A gél vagy a sima fogkrém? Ezt csak gyógyszertárban lehet venni? Akkor is használhatom ha van 1-2 letört fogam és kiesett tömésem?
2011. nov. 15. 22:39
 6/13 A kérdező kommentje:
Annyira el vagyok keseredve:( Bár tudom az én hibám jórészt:(
2011. nov. 15. 22:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
23 éves felnőtt ember vagy, most vállald a felelősséget a fogaid iránt, mert ezek már nem nőnek újra. Marha egyszerű: hagyd abba az édességevést és a cukros löttyök ivását. Egyél helyette almát, nyers zöldséget. Az Elmex fogkrém tényleg jó, mert zománcerősítő. És minimum fél évente fogorvosi kontroll! Egyébként nem akarlak megijesztetni, de az egyik rokonom férjének vannak genetikailag szar fogai és mire 40 lett, már nem volt saját foga (!!!) és beépített alsó-felső protkót viselt. Egyszer azt mondta, hogy bár csapták volna pofán a szülei, hogy fokozottan törődjön a fogaival...
2011. nov. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A genetika nagyon sokat számít és kalcium megkötési betegség is lehet a háttérben. Ez azt jelenti, hogy a szervezeted a bevitt kalciumot nem építi be megfelelően és ezért romolhatnak gyorsabban a fogaid.

1. A fogorvostól erre kérdezz rá és ha ez a helyzet akkor szedj kalciumos pezsgőtablettát. Annál is inkább fontos lenne ezt tudni, mivel ha ilyen betegséged van, akkor a csontjaid is törékenyebbek lehetnek valamint a csontritkulás is fiatalabb korban ill. fokozott mértékben fenyeget.

2.A cukros és szénsavas italokat mindenképpen csökkents le, mert ezek még többet ronthatnak a helyzeten. Ha csak olykor-olykor iszol ilyet, ahogyan írod akkor az még nem egy tragédia.

3.A fogmosást semmiképpen sem hanyagold el, jó minőségű fogkrémmel és inkább gyengébb sörtéjű fogkefét használj.

2011. nov. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A szénszavas löttyöket nyáron iszom többnyire mivel nagyon lent van a vérnyomásom és a kávét nem bírom:S Igyekszem azért. Mindig mosok fogat, bár az időt nem mértem le. Remélem nem kalcium beépülési probléma. A fogorvos az elmúlt időben nem mondta hogy úgy látná, csak én látom úgy. Na mind1, figyelgetem és majd lesz valami. Azért lehet szerzek valami Ca-s valamit, ártani szerintem nem árt (max nem iszom naponta), bár tavasszal voltam laborba és ott jó volt. A genetika biztos nem nekem kedvez, mivel szüleimnek 40 éves koruk körül már alig volt foga, ami van vagy volt is rossz:S Bár én nem dohányzom, így hátha:)Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld kéz:)
2011. nov. 16. 17:15
 10/13 anonim válasza:

Itt írnak 1-2 infot, bár gondolom nem lesz újdonság neked: [link]

Nemtudom mennyire lassul le tőle a fogromlás,(valamilyen szinten biztos) de a szánkban lévő baktériumok pusztítására is nagyon hatékony módszer az ezüstkolloid. Ha nem hallottál még róla,röviden: gyakorlatilag ultra tiszta vízből és ezüstrészecskékből áll, Bio boltokban,vagy esetleg neten beszerezhető 2-2,5dl 1800-3500ft körüli áron van. Természetesen ebből is, (mint mindenből)árulnak gagyit is. Szóval előtte mindenképp nézz utána neten, érdeklődj ismerőseidtől.

Bővebben: Használata, kb. egy teáskanálnyit tartani a szánkban lehetőleg több mint 5 percig. Közben forgassuk a szánkban hogy minnél több fogrepedésbe bejusson. Ezalatt nagyjából fel is szívódik a szádban az ezüst. Nem fog eljutni a jótékony bélbaktériumaidhoz, addigra már felszívódik a véredben. De egyébként nagyon sok mindenre jó, olvass róla, jó ha van otthon. Egyébként többször próbálták már betiltani,mert rontja a gyógyszerek profitját, dehát úgy néz ki mégis utat tör magának,ez azért már önmagában is elgondolkodtató.

2012. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!