Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha frissen kihúzott fogra...

Ha frissen kihúzott fogra dohányzok, az káros?

Figyelt kérdés
Frissen kihúzott fog, ami bevolt gyulladva, erős dohányos vagyok, és az a kérdésem hogy káros-e.. S tejtermékeket miért nem ehetek?? mert már ettem rá jogobellát, mivel rágni nem tudok még :S

2011. nov. 17. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, egy napig nem szabad dohányozni, mert erösen fertözésveszélyes.
2011. nov. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
tejterméket azért ne ehetsz, mert a benne található bacik (különösképp a sajtban ás joghurtban találhatók) elfertőzhetik a sebet
2011. nov. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

a dohányzás a sebgyógyulást lassítja - a hatására újra és újra vérezni kezdhet a seb

De igazad is van, miért is tartanád be az orvos utasításait, biztos csak azért tilt el dolgoktól, mert élvezi, hogy szívathat....

2011. nov. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

őszinte leszek, a doktor a fogam kihúzása után csak annyit mondott, hogy 5 óráig nem ehetek, és viszontlátásra... :D

és kb ennyi.. a joghurtot úgy eszem, hogy erősen odafigyelek arra hogy bele ne menjen a sebbe, lassan és odafigyelve.. dohányzást sajnos nem bírom ki, de hát ha nem mondta... és ha nem dohányozhatnék, azt kb mennyi ideig??

2011. nov. 17. 10:10
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha te tudsz joghurtot enni úgy, hogy szeparálod a szádban a sebet, akkor gratulálok, téged az orvosi egyetemen kéne mutogatni, mert valami nagyon különleges felépítésű emberke lehetsz!

A dohányzással meg 1 egész napot ki kellene bírnod.

2011. nov. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 bánomisén ***** válasza:
1 napig nem lehet dohányozni, általában ezt mondják az orvosok. Szerezz be nikotintapaszt a patikában, ha annyira nem bírod ki cigi nélkül, egy napig megteszi.
2011. nov. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én foghúzás után egyből megittam egy pohár whiskyt szívószállal, mert a zsibbadt ajkaim miatt másképp nem ment, majd elszívtam egy cigit,a sebem amúgy... köszönöm rendben szépen begyógyult. :-) De ha tényleg ennyire aggódsz, a nikotin tapasz tényleg nagyon jó, én már próbáltam leszokni vele, de akkor meg tapaszfüggő lettem.
2011. nov. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
a tejtermék az rosszabb mint a cigi. Belemegy a joghurt a sebbe, és ugye a szájban is bomlik, érlelődik posshad ilyesmi. Fertőzésveszélye nagy. Kitakarítani a sebből nem nagyon megoldható. A cigi ha másnem kibírható kb egy napig, de ha reggel kihúzák estig minimum. Én is sokat dohányzok, mégis kibírtam foghúzás után másnapig. Am a cigiről valóban nem mond a doki semmit. A tejterméket szokta, és hogy enni ne együnk semmit kb 5 óra hosszát. Annyi idő alatt megalvad viszonylag stabilabban a vér, a másik oldalon tudsz rágni óvatosan. Én pépeset ettem, amit nyelkedni kellett és nem rágni.
2011. nov. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 bánomisén ***** válasza:

10:18


Bocs az OFF-ért, de az utolsó mondaton akkorát röhögtem... XDDDD

2011. nov. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

10:18

erre mondják, hogy bolondnak bolond a szerencséje...

2011. nov. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!