Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A hajszálrepedés egy fogon....

A hajszálrepedés egy fogon. Összeforrhat valaha is?

Figyelt kérdés

Tiszteletem!


Pár perce szenvedtem egy elég kellemetlen sportsérülést a konditeremben. Egy óvatlan pillanatban sikeresen állon vágtam magam egy súllyal és nem volt összeszorítva a fogsorom. Az eredmény az lett, hogy a felső jobb 1-es szemfogamon hosszában (függőlegesen), középen egy hajszálrepedés futott végig. A hajszálrepedés benyúlik az íny alá. Magából a fogból nem tört le semmi és teljesen stabilan a helyén maradt. Fájdalmat nem érzek és külső elváltozás sincs. Egyedül ha közelebbről szemügyre veszem, az a hajszálrepedés a közepén.


A kérdésem az lenne Önökhöz, hogy fogakra is igaz e az ami az emberi testben lévő többi csontra, hogy ha stabilan egymás mellett maradnak a tört részek akkor egy idő után összeforrnak?


Jómagam testépítéssel foglalkozok és ennek megfelelően sportolói mennyiséget fogyasztok minden vitaminból, ásványi anyagból (beleértve a kálciumból is természetesen).


Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!



25/F


2011. nov. 19. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem balesetből eredően (már nem tudom, hogyan keletkezett), de van egy hajszálrepedésem a jobb alsó egyesemen, és azt mondta a fogorvos, hogy évek múltán kettétörhet a fogam. Nagyon régóta ott van a repedés, nem "forrt össze" ez idáig, de nem is romlik az állapota (csak akkor venni észre, ha nagyon erősen nézem és rákoncentrálok, csak én fogmániás vagyok, ezért sikerült felfedeznem).

26/N

2011. nov. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszod!

Esetleg egyéb tapasztalat, tanács az esettel kapcsolatban?:)

2011. nov. 19. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:

én úgy tanultam biológiából, hogy a fog nem regenerálódik, sejtjei nem tudnak osztódni. ha ezt tenné nem kellenének fogorvosok.

egyébként vannak kisérletek állatokon de ez még a jövő kérdése.

2011. nov. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem fog összeforrni, a nagyon apró, nem látható mikrosérülésekre szokták ajánlani a sensodyne fogkrémek valamelyikét, az használ némileg, de ezzel menj el fogorvoshoz.
2011. nov. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!