Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó fogszabályozóval...

Állandó fogszabályozóval garantált a siker a fogak visszaállítására?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert az én alsó fogaim (első 4) úgy állnak, hogy ki-be-ki-be. Szóval ha nagyon sokat várok a fogszabályozóval, akkor talán két fogam, ami kívül van, olyannyira közel lesznek egymáshoz, hogy nem tudja feltenni oda a fogszabályozót az orvos. (vagy az a személy, aki ezt csinálja.) Szerinted?
2011. nov. 22. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 11-15 éves koromig volt fent állandó, előtte fent kicsit kuszák voltak, az alsóval nem volt semmi baj, nem is értettem, miért kell oda.

Amikor levették nagyon szép lett, kaptam éjszakait, amit 20 éves koromig minden éjjel hordtam, utána a koliba nem vittem már mindig.

Kb. 21-22 éves koromig szépek voltak, utána alul maguktól összecsúsztak és csúnyábbak, mint előtte, mivel a rágófogaim a fogszabályzó összenyomta két oldalról és így az elsőknek kevesebb hely maradt.

Fent pedig hátulról egyet kihúztak és amiatt ferde lett az egész.

Ha az állandó levétele óta, 11 éve folyamatosan hordtam volna az éjszakait nem tudom, mi lett volna, így viszont tök felesleges volt.


Egyébként ha egymáshoz képest furán állnak, akkor is meg tudja oldani, a drót behúzza, esetleg nem csak hátulra rak gyűrűt.

2011. nov. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Velem is hasonló dolog történt. 12 éves koromban kaptam egy éjszakait a felső fogsoromra, az alsó tökéletes volt. Azt hordtam kb 4 évet, és a 2 szemfogam közül a bal oldali teljesen a helyére ment, a jobb oldalinak meg kellett volna még 1-2 mm. Szóval evvel meg is voltam így elégedve.


Lassan már 1,5 éve, hogy a jobb oldali szemfogam, amelyiket nem tudták a helyére tenni, elkezdett egyre feljebb csúszni, a mellette lévő 2es fogam (ami a metszőfog és a szemfog között van) befordult ennek hatására. Az alsó, akkor még tökéletes fogsorom mostanra már egyre kuszábban áll. 18 éves vagyok, a bölcsességfogaim lassacskán kinőnek, ha feltenném a fogszabályozót, akkor a levétel után (feltételezve, hogy azután lenne levéve, miután kinőttek a bölcsességfogaim) már nem lehetne problémám.

2011. nov. 22. 09:39
 3/3 anonim ***** válasza:
anyagi szempontból ha nagyon sokat vársz (18 év felett) több százezret kérhetnek érte, fogászati szempontból nincs lehetetlen :)
2011. nov. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!