Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Körülbelül mennyibe kerülne...

Körülbelül mennyibe kerülne megcsináltatni a fogaimat?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rossz fogakat örököltem, így a felső fogsorom szinte teljesen rossz. (nem látszik rajta, de nagyon el van vékonyodva, a fogorvos egy éve azt mondta, hogy maximum 5 évet bírnak ki.) Tegnap este az egyik hátsó le is tört. Pénteken megyek fogászatra, jó lenne tudni, hogy kb. mire számíthatok anyagilag. 9 fogról lenne szó, szerencsére az alsók hibátlanok. A letört fogra korona kellene, a többit talán meg lehetne csinálni fehér töméssel.

Diákmunkával összegyűjtöttem 180 ezret, de szerintem ez kevés lesz...


2011. dec. 5. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Porcelán héjak nem lennének jó rá?Olcsóbbak mint a korona.

A korona 40-50 ezer/db.

2011. dec. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elég lesz,bár nem ismerem a fogorvosod díjszabását. 1db korona nem olyan drága, a többire szerintem ilyen porcelán tokot lenne érdemes csináltatni. Mostanában sokaknak csinálnak ilyet, ha a fog megfelelő állapotú hozzá. Ha valóban "csak" el van vékonyodva,akkor szerintem lehetséges.

OFF: nem írtad fiú vagy,vagy lány, de így ismeretlenül is minden elismerésem a tiéd, mert így törődsz a fogaiddal! Hányszor láttam már,hogy fiúnak,lánynak, férfinak,nőnek szuper márkás divatos cipő,kabát,az egész szerkó többe fájhatott,mint 3 havi keresetem... és kinyitja a száját...

Persze értem én,hogy örökletes problémák is lehetnek,sőt! De szerintem ha az embernek van pénze ilyen drága göncökre,akkor már illik a szép fog is.

Szorítok a mosolyodnak! :)

2011. dec. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tetris ***** válasza:

A rendezett fogsor része a jó megjelenésnek is, és az egészségnek is. Az a hitvallásom, hogy az egészségre nem szabad sajnálni a pénzt. Csináltasd meg azt a legjobb koronát, tömést, pótlást, amit még meg tudsz fizetni.

Ne ezen spórolj!

2011. dec. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!