Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől fáj a foghúzás helye?

Mitől fáj a foghúzás helye?

Figyelt kérdés
Hétfőn húzták ki a kisörlőmet fogszabályzó miatt. Szóval egészséges fog volt. És ma éreztem, mintha fájna a helye. Ugye nincs semmi baj? Mert olvastam itt dolgokat, hogy nem szabad öblögetni. De én azért gyengéden öblögettem Listerinnel.
2011. dec. 7. 20:36
 1/9 JANIkettőezer válasza:
Nekem 2 fogamat húzták már ki, mind a kettő fájt egy kicsit később is. Nagy valószínűséggel rendbe fog jönni. Ne aggódj, elvégre még csak 2 nap telt el. Ha egy hónap után se jó, akkor menj el dokihoz.
2011. dec. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kicsit begyulladt a fogmeder. Próbáld meg hogy kicsit "megszívod", ha kellemetlen ízű folyadék jön ki, akkor irány a doki. Ha nem kezelik, nagyon fog fájni. /tapasztalat/ 1hétig küszködtem vele, aztán kiöblögette és becsíkozta a doki. Igaz, hogy abban a 3percben majd meghaltam, de nem kellett hozzá 3-4nap és teljesen rendbe jött. Igen, nem szabad öblögetni, de akkor hogy is mosol fogat?:) És ha iszol, nem megy oda a víz? Hidd el, nem az öblögetéstől volt :)

Nem volt macerás kihúzni? Nem időzött vele többet a szokásosnál a doki? Mert attól előforulhat. De az is lehet, hogy csak meggyötörte az állkapcsod.

18/L

2011. dec. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát megszívtam, de akkor egyértelműen véres ízt érzek. De amúgy nem ment hipp-hopp a kihúzás, mert nehezen fért hozzá, jobban mondva az volt a baj, hogy nemtudott normálisan ráfogni a fogóval.
2011. dec. 7. 20:46
 4/9 anonim válasza:
Nekem egy hónapig fájt a helye, pedig pikk-pakk kikapta az orvos a fogam, és nem maradt benne szilánk sem, amiért fájnia kellett volna. Nagyon sokáig fájdalomcsillapítót szedtem, mert ha belekerült egy kis ételdarab, attól is iszonyatosan fájt. De mára már rendbejött, úgyhogy szerintem még várj a visszamenetellel, nehogy még jobban megpiszkálja a doki, és utána elhúzódjon a gyógyulás.
2011. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21:41 vagyok. Ha tényleg valami nem oda illő ízt érzés (nem a vérre gondoltam), akkor menj orvoshoz, ne várogass vele. Ha sokat feszegette, akkor valószínű, hogy attól lesz. Pár nap és túl leszel rajt :)
2011. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendicsek. :) Akkor elképzelhető, hogy azért fáj, mert sokáig piszkálta? Vagy 3 perc kellett mire rátudott fogni, meg nemtudom mit szórakozott még vele. De szépen egészbe kijött, még haza is hozhattam. :D
2011. dec. 7. 21:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Kitéptek belőled valamit, ami eredetileg oda volt nőve. Persze hogy fáj, amíg a helye be nem gyógyul.
2011. dec. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem. Megnyugodtam mostmár! :) Köszönöm a válaszokat.
2011. dec. 8. 19:08
 9/9 anonim válasza:
nekem a házidoki beletörte, szájsebészetre küldött, ott egy idióta kis kezdő csaj még megkínzott majd a főorvos szedte ki 2 perc alatt úgy hogy nem fájt, szájzáram lett de enni tudok, az arcom is felpuffadt és belilult, 8 injekció helye van a számban de túléltem, jobb felső hatos volt,tömött és kellett a hely azért vették ki
2012. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!