Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogak érzékenysége utalhat...

Fogak érzékenysége utalhat valami betegségre?

Figyelt kérdés
Érzékeny lett az egyik fogam a hidegre és a melegre. Menjek vele fogorvoshoz?
2009. máj. 18. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert vagy kalciumhiányban szenvedsz vagy kezd szuvasodni a fogad, vagyis minden képpen látgasd meg a fogorvost, mett csak rosszabb lesz.
2009. máj. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

nem hinném, inkább csak gyenge a fok zománca és könnyen sérülhet a calcium hiány miatt.

Ha érzékeny, akkor fogmosás előtt ne egyél közvetlenül gyümölcsöt, pl almát, de nekem cola ivás után is nagyon érzékeny lesz. Minimális lepedék képződés védi a fogakat. A gyümölcs savak és gyümi cukor jobban roncsolják és felpuhítják, mint a csokoládé vagy bármi más. Vannak akiknek hidegre melegre érzékeny a foguk, nekem az egyik fogam az édességekre, pedig nem is rossz az a fog, sőt van hogy a zenére, magas frekvenciájú hangokra beszúrnak az idegek és úgy érzem mnitha rángatózni akarna a nyakam. Betegségekre inkább a szem írisze és a körmök utalhatnak.

2009. máj. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem reklám, de nézz sét a sensodyne.hu weboldalon. Nekem is érzékeny a fogam és itt le van írva róla pár dolog és a termékeket is éprdemes megnézni, a fogkefe pl annyira puha, hogy az hihetetlen. Ehhez képest előtte mintha körömkefével mostam volna fogat :D de nem kell megijedni, nagyon is jól tisztít attól, hogy ilyen puha.

A fogkrémek is jók, bár nekem a vademecum is jó volt.


Fogorvoshoz elmehetsz, de ha nem lyukas a fogad csak érzékeny akkor nem fontos, úgyse nagyon tud mit tenni. Esetleg ad más márkájú fogkrémeket, pl. elmexet vagy bármit, vagy ír receptre. Nekem nem használt különösebben, de te tudod, ha akarsz menj orvoshoz.


Ha úgy érted a kérdést, hogy lehet-e valamilyen más bajod aminek tünete a fogérzékenység akkor szerintem nem valószínű. A fogaid rengeteg dolog miatt érzékennyé válhattak, de ezek főleg külső hatások (idő, gyümölcsök, bor, vitaminhiány, genetika stb). nem hinném, hogy betegség váltotta volna ki.

MIndkét oldalon és több fog? Mert akkor biztos nincs semmi betegséged, csak simán érzékenyek a fogaid.

2009. máj. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

és hogy alakult ki? egyik napról a másikra vagy inkább fokozatosan, csak most elégelted már meg?

Ha egyik napról a másikra akkor azért nem árt ha látja orvos és csinál legalább egy röntgent.

2009. máj. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!