Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ciki az ha asszemimetrikusok...

Ciki az ha asszemimetrikusok a fogaim az alsó fogsoron?

Figyelt kérdés
Fogszabályzóm lesz.És Az alsó fogsoron mindenképpen ki kell húzni egy fogat de a 2-az sok mert akkor rés maradna.Akkor a szemfogaim között csak 3-fogam marad.Nem gáz?Huzassak 2-őt vagy egyet se?
2009. máj. 19. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:

ha pont annyi fogad vn, mint amennyi kell, én a helyedben nem engedném

nekem a felső szabélytalan, mert nekem egyel több fogam van mint kéne( egyel több a metszőfogam, vagyis 5 van ,nem 4)

és én így nem engedten húzatni, sőt a fogszabályozó-orvosomnak eszébe sem jutott

2009. máj. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kösy:)huzatni azért kell mert különben nem ér semmit a szabályzó.Tehát ha nem huzatok akkor nem lesz szabályzó ha meg lesz akkor vagy 3 fogal vagy egy bazi nagy réssel.
2009. máj. 19. 16:44
 3/7 anonim ***** válasza:
szia, nekem is volt (/van?) gond az alsó fogsorommal, az egyik metszőfogam a másik 3 mögött nőtt ki, ki is kellett húzni (evésre alkalmatlan volt, és nem lehetett előrehozni), szerintem nem ciki egyáltalán, legalábbis még senki se mondta, hogy csúnya lenne. a "maradék" 3 fog pont kitölti a helyet.
2009. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kösy:)akkor megnyugodtam és hagyom hogy kihúzzák mert ugye fogászatilag ez a legjobb megoltdás csak a külseje miatt aggódtam de ha neked sennki sem mondodd semmit akkor remélem nekem sem.:)
2009. máj. 19. 17:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Fú én is jártam hasonló cipőben. Nekem először azt mondta a fogorvosom, hogy 4 fogamat kell húzni hatékony fogszabályzáshoz. Nyilván kigúvadtak a szemeim rendesen, mert rögtön hozzátette, hogy kettőt mindenképpen, másik kettővel még várhatunk. Nagyon megijedtem, mert el nem tudtam képzelni, hogy fog két fognyi hely eltűnni a felső fogsoromon, de másfél év fogszabályzás után fel sem tűnik, hogy ott egyáltalán volt még fog. Őszintén szólva kicsit lehet megbántam, hogy alulról nem húztak ki legalább egyet, mert sokkal hamarabb próbálnak visszaállni a helyükre, mint a fölsők, amik most kényelmesen elférnek. (gyakrabban kell az alsó éjszakai sínt a számban tartanom mint a fölsőt) Lehet hogy két egészséges fog volt, de most szép a mosolyom, és a "kincses ládám" is bővült két nagy gyökeres foggal :D
2009. máj. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben voltam, bár nekem a felsőt is szabályozni, ehhez húzatni kellett, de az alsóban ugyanaz volt a helyzet mint neked.

Torlódott volt alul a 4 fogam, ami a szemfogak közt van, egymásra voltak nőve. Én úgy gondoltam, h egyszerűbb lenne egyet, a leghátsót kihúzatni, mert úgy gyorsabban kész lenne a fogszabályozás, nem lenne olyan nagy munka, mintha a 2 szemfogam melletti első kis örlőket húznák ki, és az első 6 fogamat rángatni a kihúzottak helyére. De azt mondta a fogdoki, h olyat nem csinálhatnak, mert asszimetrikus, és szakmailag nem helyes. Így belementem, h kihúzzák a 2 teljesen egészséges fogamat (sőt felül is ugyanezt a kettőt ki kellett húzni), ami nehéz döntés volt, mert soha semmit nem csináltak még a fogaimmal, még tömni sem kellett. De nem bántam meg, mert tényleg nagyon szépen a helyére igazítottak minden fogam. Most nyáron veszik le a fogszabim. Már nagyon várom :)

2009. máj. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:))Jujj de jó neked(utolsó)hogy már leveszik,nekem még fel sem rakták.Nagyon sokat gondolkodtam ezek a válszok alapján aztán arra jutottam hogy majd attol füg hogy mit mondanak.mert ha 2-őt huznak ki és helyre tolják az is hülyén néz ki hogy lent csak 2-fogam van felül meg 4-eert az kizárt hogy azokból huzassak mert azok szinte teljesen rendben vannak és hely is van a többinek.
2009. máj. 23. 11:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!