Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire lehet úgy mond...

Mennyire lehet úgy mond káros, ha rögzített fogszabályzó után nem használok kivehetőset?

Figyelt kérdés
Csak mert előfordulhat, hogy nem tudjuk kifizetni....
2009. máj. 21. 09:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lényegében feleslegesen használtad. Az éjszakai kivehetőnek pont az a lényege,hogy fixálja az elért állapotot, míg megerősödik a fogazat. Ugyanis az állandó terheli és kényszeríti a fogakat egy számukra természet ellenes helyzetbe. Amikor leveszik a fogak fokozatosan visszaállnak az eredeti számukra természetes helyzetbe. Ezt akadályozza meg az éjszakai ami általában jóval olcsóbb mint az állandó.
2009. máj. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem másfél éve vették le az állandó fogszabályzót, de még most is érzem, hogy ha egy hétig nincs a számban az éjszakai, akkor másznak vissza a helyükre. Érdekes érzés is, na meg rossz úgy tükörbe nézni, hogy az alsók közül már megint kezd kiállni egy, így aztán használom még mindig rendszeresen (3 naponta). Károsnak nem káros ha nem használod, de pár év múlva kezdheted előről az egészet. Van ismerősöm akinek újra fel kellett tenni az állandót fél évre emiatt. :S

Nekem 10 ezer ft volt a két éjszakai együtt. Az állandónál meg is kérdezte a fogorvosom, hogy nem okoz e problémát, mert ha igen vihetem részletre is az árát. Szerintem ezt az éjszakainál is meg lehet csinálni, nem hiszem hogy problémát csinálna belőle, csak meg kell beszélni az orvossal. :)

2009. máj. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!