Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtechnikus is meg tudja...

Fogtechnikus is meg tudja csinálni a fogsoromat vagy muszáj fogorvossal csináltatnom?

Figyelt kérdés

Szülés után elvesztettem jópár fogam, és meglévő protézisemet is le kellett vágni gyökérkezelés miatt és nincs túl sok pénzem fogsorra ill új pótlásra. Fogtechnikus is készít protézist? Én úgy hallottam hogy igen és jóval olcsóbban.

Mintát is vesznek? Csiszolnak is?


2012. jan. 4. 20:58
 1/4 anonim válasza:

Fogtechnikus szájba nem dolgozhat, csak az orvos. Nem csiszolhat, nem vehet lenyomatot! A protézis kivehető, amit levágtak neked az híd volt.

De amúgy attól, hogy nem szabad még csinálnak a fogtechnikák orvos megkerülésével és sokkal olcsóbb. Nálunk legalábbis így megy.

2012. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A néhány hete lebukott velencei ürge is ezt csinálta.
2012. jan. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, akkor ez még rizikós is. Van egy cég nálunk, akik nem nyúlnak szájba, kizárólag fogorvosnak dolgoznak, és vagy max javítanak. Csak nem mindegy hogy 150 ezer, 100, vagy 50 a vége.

Akkor másnak miért sikerül ilyen céget találni?

2012. jan. 5. 13:20
 4/4 anonim válasza:
Fogtechnikus szájban nem dolgozhat, ez nem teljesen igaz, ha kivehetőt csináltatsz, akkor lenyomatot vehet.abból lesz a minta. Csiszolni nem csiszolhat. És tényleg sokkal olcsóbb.
2012. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!