Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tejfoggal lehet fogszabályzót...

Tejfoggal lehet fogszabályzót csináltatni?

Figyelt kérdés
szeretnék fogszabályzót mert nm állnak szépen a fogaim, mondták is már sulis vizsgálaton h kelleni fog, az van hogy van még 5 tejfogam és nem lehetne ugyis hogy ezek még megvannak? vagy állando fogszabit csak marandando foggal lehet?:S
2012. jan. 6. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy csak állandóval lehet. A tejfognak nincs gyökere, semmi értelme.
2012. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Előző: Persze, a tejfogak ott lebegnek a szádban...szeretem, hogy ekkora ostobaságokat ilyen őszintén írnak le néhányan.

On: Tényleg nem nagyon tesznek fel fogszabályzót míg vannak tejfogak.

2012. jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Második, te is legalább akkora hülyeséget írtál, mint az első. :P

tényleg van a tejfognak is gyökere, viszont adott esetben simán felteszik akkor is a ragasztott készüléket, ha még van tejfog a szájban.

Menj el fogszabis dokihoz kérdező, ezer oka lehet annak, hogy miért vannak ott azok a tejfogak.

2012. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
* így az adott eset dönti el, hogy el lehet kezdeni a fogszabályozást ragasztott készülékkel.
2012. jan. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Harmadik: ha tudnál olvasni, akkor látnád, hogy azt írtam: "nem nagyon teszik fel", ami azt jelenti, hogy vannak olyan esetek, mikor érdemes, de általában megvárják, míg csak a maradandó fogakkal dolgozhatnak.

De persze te ezt is biztosan tudod, hisz olyan okos vagy...

2012. jan. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jól van, nem kell leharapni a fejem, fáradt vagyok, tényleg nem jól értelmeztem, átsiklottam a dolog felett vagy mit tudom én.

Viszont tényleg nagyon okos vagyok, ebben is igazad van. :D

2012. jan. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, aki baromságot írt, állítólag! Nekem alsóban éjszakaim volt, gondolom pont mivel tejfogaim voltak. Ragasztottat 14 éves koromban kaptam, mire megvolt az összes fogam. Mivel kihullottak a tej rágófogaim, láttam, hogy azokat egy kis csonk tartja az ínyhez, és mivel a ragasztott előtt kihúztak maradandót is, láttam, hogy annak bizony már centis gyökere van!!!

Nehezen tudom elképzelni, hogy tennének fel úgy ragasztottat, hogy közben még ki fog esni vagy 3-4 fog. Eleve van az a 2 karika, amit a leghátsókra rögzítenek, így azok sem lehetnek tejfogak!!

Igaz, hogy nem vagyok fogorvos, de kikérem magamnak hogy baromságot írtam, mivel legalább tapasztalatom van.

2012. jan. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves előző! Hidd már el: az a tény, hogy volt fogszabályzód, még nem ment fel az alól, hogy ostobaságokat beszélsz, ráadásul úgy bizonygatod a hülyeségeidet, hogy arra sem veszed a fáradságot, hogy utána olvass. Akkor segítek, mert nem tudnám elviselni, hogy leélsz egy életet abban a hitben, hogy a tejfogaknak nincs gyökere:

[link]

Ui.: Nekem is volt fogszabályzóm, de veled ellentétben én tisztában vagyok a fogak anatómiájával...

2012. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első!

Az, hogy van tejfog, még nem jelenti azt, hogy minden estben le fogja váltani egy maradandó fog.

Pl. a felső kettesek, négyesek, ötösök elég gyakran csírahiányosak, tehát a tejfog alatt nincs maradandó fog. Ilyenkor ha jó állapotban vannak a tejfogak, bent lehet hagyni őket, de nem lesznek örök életűek. Ha meg rossz állapotban vannak, akkor pláne.

Ilyenkor fogszabályzóval lehet rést nyitni, hogy megfelelő méretű hely legyen az implantátum számára.

Aztán olyan is van, hogy megvan a maradandó fog, de valami miatt nem tud előtörni. Vagy mert rendellenes pozícióban van vagy mert valami akadályozza az előtörését (pl. elő nem tört számfeletti fog). Ezek általában a szemfogakat érintik, ritkábban a kismetszőket (meg ugye a bölcsességfogakat, de azok nem illenek most a képbe).


Meg aztán olyan is van, hogy van a tejfog alatt maradandó fog, elő is tud magától bújni, de az adott esetben az orvos a ragasztott készüléket mellett dönt.Ilyenkor a tejfogakra természetesen nem kerülnek brekettek.


A gyűrűket pedig az esetek 95%-ában a a hatos/hetes fogakra teszik. Azoknak meg megint nincs tejfog "párja".

2012. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A tejfognak meg amikor magától esik ki, valóban nincs már gyökere, de ez csak amiatt van, mert az alatta lévő maradandó fog, ahogy jön a felszín felé, nyomja a tejfog gyökerét, az meg nem tud mást csinálni, mint felszívódni. ;)
2012. jan. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!