Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzták az egyik fogamat...

Kihúzták az egyik fogamat tegnapelőtt. Valami van a lyukban. Mi ez?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy az a púpos lapos valami, amit a nyelvemmel kitapintgattam - nem csesztetem, csak kiváncsi voltam egyszer -, az ínydarab. Viszont mondta az asszisztensnő, hogy figyeljek a szájhigiéniára, szóval sokat öblítem direkt erre kért szájvízzel a gyógyszertárból.


Egy erőteljesebb öblítés alkalmával ez az ínydarabnak hitt valami teljesen kijött, akkor most ezmi? Ínydarab ami végül teljesen levált, vagy valami amit az orvosok raknak bele húzás után?


2012. jan. 8. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
"Azon a napon amikor a foghúzás történt tilos öblögetni. Foghúzás helyén kialakult kis vérömleny indítja meg a gyógyulást."
2012. jan. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, első öt google találatot elolvastam, 3 féle kulcsszóval is de egyik sem egyértelműsítette, hogy ez most akkor pontosan mi. Ezek szerint vérömleny.
2012. jan. 8. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát az gáz, ha kijött...imádkozz, hogy ne gyulladjon be.

Lehet, hogy vissza kéne menned, hogy kicsit megkapargassák, hogy új vérömleny alakulhasson ki.

2012. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, most hogy már tudom micsoda, rá is kerestem neten, és írják hogy nem jó ha kijön, mert ha kiszárad az olyan fájdalmas hogy ihajj!


Még az a szerencse hogy alapból van időpontom fogdokihoz holnap.

2012. jan. 8. 22:07
 5/5 _Jessy_ ***** válasza:
Nem csak fájdalmas, hanem veszélyes is. De ha holnap mész, nem lesz gond vele, mindenesetre ne egyél addig. És következő alkalommal csak óvatosan öblíts, lehetőleg csak másnap. Elég ha áll rajta egy kicsit az öblítővíz, nem kell vadulni, mert újra kieshet, akár több nap után is, mivel az csak egy vérrög darabka egy üregben.
2012. jan. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!