Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az egészségpéntári kártyát...

Az egészségpéntári kártyát hogyan lehet felhasználni fogorvosnál?

Figyelt kérdés

Patika kártyánk van, jobban mondva a páromnak. eleve ha én szeretném felhasználni és az ő nevén van felhasználhatom e? Élettársak vagyunk, van egy gyerekünk is, de papír az együttélésről nincs, viszont mindent úgy veszünk igénybe, bárhol meg lehet nézni.

Vagy kell hogy társkártyát igényeljen nekem?

A kártyával úgy lehet fizetni, hogy a rajta lévő összegből a fizetendő összeget lehúzzák egy terminálon, mint mondjuk ha egy bankkártyával fizetnék? Valamint írják, hogy néhol lehet kedvezményt is kapni. Jó gondolom ebben az esetben a kezdvezménnyel csökkentett összeget veszik le róla.

De olvastam olyat, hogy kártyaelfogadóhely nincs valahol, nem pont fogorvosnál, de kedvezmény van. De akkor ez hogy van? A felmutatásért jár a kedvezmény? Mi abba a jó neki,

A gyógyszertárba a kártya ugyanúgy levásárolható mint egy bankkártya?

Mondjuk én most fogorvosi dolgokra szeretném legfőképpen felhasználni.


2012. jan. 14. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérj számlát a kezelésről, és kifizeti a pénztár.
2012. jan. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nekem kell először is kifizetnem a számla átvételekor ugye? A számlát a pénztár nevére kell kérni?
2012. jan. 14. 17:13
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy ha van terminál akkor ott lehúzzák nem?
2012. jan. 14. 18:01
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja és ezt a kártyát még a párom munkahelye nyitotta jó pár évvel ezelőtt, ő fizetett be rá eddig csak. De időközben elvesztette az állását a párom. Így ugye a számla megmaradt. Van neki valami havi kötelező fizetési összege? vagy marad így? Nem baj ha a munkáltató már nem fizet be rá? Én fizethetek be rá egy egyszeri nagyobb összeget ha akarok? Az után lehet ugye valami adóvisszatérítést vagy mit igénybe venni? Ami ugye visszaforog az ep-i számlára. Vagy az a magánynyugdíjpénztárnál volt? Vagy ennél is így van?
2012. jan. 14. 18:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, valamennyi kötelező fizetés van, de erre kérdezz rá. Saját (a kártya tulajdonosa) nevére kell kérni a számlát, utólag fizetik ki. Azt nem tudom, másképp lehet-e fizetni orvosnál, (gyógyszertárban mindig lehúzzák), de a fogdokinál én mindig számlát kérek.
2012. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!