Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj az állkapcsom szára...

Fáj az állkapcsom szára (caput mandibulae) és alig tudom kinyitni a számat, beszélni tudok, de evéshez kitátani és rágni si fájdalmas. Lehet bölcsességfog miatt? Vagy szimplán huzatot kaptam?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez kezdödö szájzár, amit több minden okozhat, de mindenképpen fertözés, lehet a bölcsességfog is az oka. De feltétlen menj sürgösen orvoshoz, mert csak rosszabb lesz és a végén müteni kell, ha nem kezelteted idöben.
2012. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én csak annyit fűnék hozzá, hogy nem a caput manibulae-d fáj mert az az állkapocs feje. Ha a füled mögül lefelé húzod az ujjad az a szára ezt ramusnak hívják, ahol megakad az ujjad az a szöglete angulus, és a 2 oldali anulus között (vagyis az alsó állkapcsod íve az a corpus (vagy az a teste)
2012. jan. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
és ha már ennyire belemerültél a caput-on két processus van,vagyis nyúlvány
2012. jan. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Milyen jó, hogy itt mindenki jobban tudja mim fáj, mint én magam. Ti még TIhanyi Tamást is lekörözitek, komolyan.
2012. jan. 17. 11:32
 5/6 anonim ***** válasza:
a processusok most nem fontosak...
2012. jan. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia! Kiderült, hogy mitől fájt az állkapcsod?

Nekem is ez van most, fáj rágásnál és nem tudom teljesen kinyitni a számat.

Leírnád, hogy mi történt veled azóta? Köszönöm.

2012. okt. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!