Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mivel szedik le a fogkövet?

Mivel szedik le a fogkövet?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy kicsit morbid dolog. Ugyan olyan, mint a fogfúró, csak a fúró végére, ilyen dörzsike félét tesznek, ami lekaparja a fogkövet...elég kellemetlen dolog!:S
2009. máj. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és milyen a lézeres fogkőleszeés??azt mondta a doki úgy szedi le!
2009. máj. 28. 17:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is lézerrel csinálják. Elvileg nem kell hozzá érzéstelenítő, de nagyon érzékeny az ínyem, ha egy kicsit is hozzáér, már ordítok.

Amúgy kibírható, elég idegesítő hangja van, meg utána egy ideig olyan, mintha hiányozna valami a fogaid közül.:)

2009. máj. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nagyon félek,de akkor azt mondod nem kell:)?!!kibírható?tudom h le kell szedetnem mert 1 kicsit pirosabb az ínyem a kelleténél és ha leszedeik a fokógkövet akár el is múlhat!kb.2 hónapja termelődött a fogkő,eddig észre sem vettem!
2009. máj. 29. 11:21
 5/7 anonim ***** válasza:

torrenttel ... :D

najó nem.. igazából a legkíméletesebb az ultrahangos levétel, az ultrahangos impulzusok hatására rezgésbe jönnek ezek a kézidarabra csatlakoztatott fejek,leütögetik a fogköveket a fogakról, anélkül, hogy sértenék a fogzománcot.. :)

2009. máj. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nah leszedtélk végre!!!De ez nem olyan volt amit leírtatok!ez olyan volt mint a fúró ,azzal kaparta le a fogkövet!!!!!!nincs olyan h ultrahangos!!ez tuti nem az volt!!!!!!!
2009. jún. 5. 20:45
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem évek óta ultrahanggal szedik le,de nekem nem fogkő van,hanem csak minimális elszíneződés a piáktól és kajáktól,+nyáltermelődés persze,és hát ultrahanggal sem mondanám hogy hú de kellemes,finom érzés....mivel nekem egészséges a fogínyem,nem fájdalmas,de így is itt-ott érzékeny,és én borzalmasan rosszul tűröm még a minimális kellemetlenséget is.De ahogy végez az orvos,már se nem kellemetlen,se nem érzékeny már,enni is lehet gond nélkül.

Ha meg nem ultrahanggal szedi,akkor simán lekaparja egy kis fém műszerrel vagy mivel(van,aki nem bírja az ultrahang hangját,ez is egy opció).A kaparásos módszert nem tudom hogy fáj-e,azzal nekem még nem csinálták.Mindenesetre a fogkő eltávolítás soha nem fog a kedvenceim közé tartozni.

2010. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!