Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire számíthatok az első...

Mire számíthatok az első gyökérkezelésemnél? Mennyire fog fájni hogyha fáj a fogam mellé egy kicsit? (Többi lent)

Figyelt kérdés
15/F Régebben voltam fogorvosnál ahol betömték az egyik fogamat ami elég necces volt hogy nemfog fájni de bevált a gyógytömés és évekig nem fájt! Nemrég viszont kiesett a tömés (nem is emlékszem rá hogy mikor) és azóta néha fáj a fogam de legtöbbször csak este vagy reggel! Ez a fájdalom szerintem nagyon minimális de mégis fájdalom! Holnap megyek fogászatra és nagyon félek hogy gyökér kezelni kell! Mennyire fog fájni? És a kisebb fogfájás befolyásolja az érzéstelenítőt?
2012. jan. 29. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy gy. kezelés kell, az már elég drasztikus megoldás a fog megmentésére. A kiesett tömést pótolja a doki és kész, de majd eldönti.

A gy. kezelést egyébként érzéstelenítővel csinálják, ha rendesen kikapták az érző részt, után nem fog fájni.

2012. jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Volt már gyökérkezelésem, de nem volt vészes. Nekem nem fájt, csak zavart, hogy elég sokat matattak a számba, hiszen ez nem kis művelet...

Gondolom a gyökérkezelés módjával tisztában vagy :) Belegondolva, hogy mit tesznek a fogaddal, kicsit durva...ha kész van, akkor meg aztán már tényleg semmit nem érzel (mivel nincs már mivel) :D

Ezzel a problémával kb. 5 éve voltam fogorvosnál...eddig semmi probléma nem volt vele.

Persze van, hogy vannak szövődmények, de ha az orvosod érti a dolgát, akkor nem lesz itt probléma :)

2012. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De neked fájt a fogad és azért mentél el? Amúgy köszönöm az eddigi kommenteket!
2012. jan. 29. 20:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha jól érzéstelenít akkor nem fog fájni csak az injekció szúrását fogod érezni meg egy kicsi nyomást amikor szedi ki az idegeket. Nekem azt hiszem 7 éve gyökérkezelték négy fogamat de a legkellemetlenebb érzés az volt benne, hogy az érzéstelenítőtől az egész állkapcsom lezsibbadt :D 19/f
2012. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az nem befolyásolja az injekciót hogy most fáj a fogam?
2012. jan. 29. 20:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Háát nekem minden bajom volt a fogammal...fájt is, de az ínyem is, sőt az utóbbi gennyes is volt :/ (második voltam)
2012. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dehogy befolyásolja :D Szerintem legalábbis nem. Nekem is fájt a fogam amikor adták, de semmi probléma nem volt. Azt nem az ínyedbe hanem a szájüreged hátuljába a bölcsességfogaid mögé adják, vagyis én oda kaptam amikor az alsó metszőfogaim pucolták ki. Nem tudom, hogy neked hol van a bajos fogad, de gondolom te is oda fogod majd kapni. negyedi voltam
2012. jan. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!