Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelésnél feltétlenül...

Gyökérkezelésnél feltétlenül raknak be ideiglenes tömést? Röntgen minden esetben kell előtte?

Figyelt kérdés

Fájt a fogam, ezért elmentem a dokihoz. Kifúrta és gyökérkezelte, de nekem nyitva hagyta a kifúrt fogat. Abba nem fog belemenni a kaja? Fájdalomérzet várható?

És kezelés előtt nekem nem csináltak röntgent.


2012. febr. 1. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem sem csinált előtte,akkor csinált röntgent csak mikor végleges tömés került bele,az kb. a 3.alkalommal volt,és akkor rendben volt.

Fájni nem fájt utána csak max pár órát de nem fájdalomcsillapítós történet.De sokszor olvastam itt hogy nem baj ha fáj utána sőt a dokinő nekem anno felajánlotta h ír cataflamot!

2012. febr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor oké.

Már egy jópár éve volt egy gyokérkezelésem, de az a fogam előtte egyáltalán nem fájt. Azt sokat szívogattam mert zavart a lyuk, és most olvasom hogy sokaknak javasolta is a fogorvos. Nekem nem mondta, de most félnék is tőle, mert nem akarom hogya korábbi fájdalom visszajöjjön. És enni se nagyon merek vele.

2012. febr. 1. 20:35
 3/3 Tünderke13 ***** válasza:
szió! a korábbi fájdalom már nem jöhet vissza, mivel kiidegelték a fogacskád!! Amig le nem tömik addig szivogasd..valószinúleg azért nem tetted bele ideiglenes tömést mert nagyon be volt gyulladva és igy ki tud ürülni... ha nagyon nem szeretnéd hogy belemenjen az élet, akkor tehetsz oda egy pici vattagombócot, de ne nyomd bele nagyon és próbálj meg a másik oldalon rágni...és persze hamizás utén vedd ki a gombócot..ééés szivogass!!!
2012. febr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!