Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül egy "láthatatla...

Mennyibe kerül egy "láthatatlan" fogszabályzó, és hol lehet csináltatni?

Figyelt kérdés
ÉS a "Vámpír" is eggyaránt használ?
2012. febr. 4. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia ezeket az oldalakat találtam neked:

[link]

[link]

[link]

[link]

Remélem tudtam segíteni.

Minden jót!

Üdv: Betti

2012. febr. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi ezek jók csak az árat sehol sem találtam :(
2012. febr. 5. 09:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Benne van azokban amiket küldtem.

Bemásolom:

Nagyon változó lehet az ár, amit egy teljes kezelésért ki kell fizetni. Én 2005 novemberében kezdtem el a fogszabályozást, akkor ragasztották a készülékemet. Az ár valóban igen borsos. Nekem 600e Ft körül volt a két készülék,ezt az elején kellett egy összegben fizetni, és utána 35.000 Ft-ot fizettem a havi kezelésekért. Eleve más ár jön ki, ha csak 1 évig hordod, mintha 2,5 évig. Ez természetesen a fogak állásán múlik. Az árak az én kezelésem óta tovább emelkedtek. A honlapon 800 e Ft-os kezdeti készülék ár (mindkét fogsor), és kezelésenként 60e Ft-os ár van feltűntetve.


Ehhez kell még hozzászámolni, hogy ha húzni kell a fogakat, ahhoz, hogy elkezdhessék a kezelést, akkor azért külön kell fizetni, illetve javasolják a régi tömések (főleg amalgám)cseréjét, amely szintén plusz összeg, illetve a röntgen felvételekért is a kezelési díjon felül kell fizetni a kezdéskor és az egész kezelés befejezésekor is. Valamint a végén, amikor leveszik a készüléket kap a páciens helyfenntartó ívet, ennek a javítása is pénzbe kerül. Sajnos ez pl nálam 2-3 havonta lepattant, vagy eltört.

Gyakrabban ajánlott továbbá fogtisztításra járni, ugyanis gyakrabban rakódik fogkő a fogakra. Ez további költség(nem sok értelme van a kezelésnek, ha közben elromlik az ember foga)

Nálam ha minden plusz beavatkozást is figyelembe veszünk, a készüléken és a havi kezelési költségeken kívül, akkor körülbelül 1.5 M Ft-os összeg jön ki.

Ez mára minden plusz fogorvosi látogatással, ami Gáborékon kívül történik, legalább egy 2 milliós összeg. Persze nem egyszeri összeg, de így is húzós.


Az utolsóban ez van írva (ez egy fogászati honlap):

Ár: 220.000 Ft/állcsont

Aktiválási díj, állcsontonként, alkalmanként: 5000 Ft. Szerintem az 5000 Ft-ot (úgy olvastam) havonta kell fizetni.

Szerintem minimum 800 ezer körül lehet.

Üdv: Betti

2012. febr. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát akkor inkább kiütöm a fogaimat ennyiért? úristen :(

és nemtudod hogy véletlenül mennyibe kerül z az uj fogszabályzó ami olyan mint a foggumi amit a boxolók használnak?

2012. febr. 8. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!