Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után milyen helyi...

Foghúzás után milyen helyi fájdalomcsillapítási lehetőségek, praktikák vannak? A gyomrom miatt nem bírom rendszeresen szedni a fájdalomcsillapítót - viszont iszonyúan fáj a seb.

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

szegény...keress másik fogorvost...nekem nemrég szedték ki a darabokra tört bölcsességfogam és amint kiment az érzéstelenítő én már nem érzetem semmi fájdalmat, se később! nem szabad hogy fájjon!!! az a doki pancser!!!


csak borogatást tudsz rátenni, vagy bedörzsölöd lidokainnel (de óvatosan nehogy oda is jusson ahova nm akarod),vagy iszol egy felest, sűrűn :-)

2012. febr. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Öblögetni nem szabad, mert kijön a vérdugó, és a seb befertőződhet, hideg vizes borogatás 10-15 percig, majd szünet és ismétlés, de vigyázni kell mert az arcüreg begyulladhat a nagyon hidegtől és ha sokáig alkalmazod, talán homeopátiás gyógyszert lenne a legjobb megoldás, ez nem árt a gyomornak, gyógyszertárban kérdezd meg. Persze ha sokáig és nagyon fáj, akkor menj vissza az orvoshoz, mert gyulladás is lehet a fog helyén.
2012. febr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pálinka! Viccen kívül. Vagy bármiyen rövidital. Nem kell meginni, márts bele egy fültisztító pálcikát és oldalról nyomd rá az ínyedre. Nem kell erősen, csak érjen hozzá. Kívül és belül felváltva érdemes. Vagy egy átitatott vattapamacs is jó lehet. Ez abszolút helyi érzéstelenítés, viszont autót ne vezess utána, mert valamennyire a fejedbe száll.
2012. febr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, próbálkozom... Reggel már nem bírtam tovább és csak bevettem egy gyógyszert, de szerintem délnél tovább nem számíthatok a hatására, és ma már több nem fog menni, így is hányingerem van :(((


Nem magánúton szedték ki, de a jóhírű szegedi fogklinikán. Olyan 6 darabban jött ki, egy csonk volt eleve, de a törmelékek után a végén az orvos egy egésznek tűnő gyökeret mutatott, nem hiszem, hogy maradt volna bent valami.


Kell majd még 2 bölcsességfogat is, de iszonyúan félek, hogy így fogok szenvedni utána, nem voltam valami egészséges, de soha a büdös életben így még nem fájt semmim :((((((( (Bocs, nem akarok ijesztgetni senkit, aki szintén húzás előtt áll...) Volt már foghúzásom, de az se fájt utána ennyire (azt egy darabban húzták ki) Azt mondod, első, esetleg egy magándoki jobban vigyázna? Csillagászati összegekbe kerül, de ha nem szenvednék így utána, talán elgondolkodnék.

2012. febr. 15. 09:30
 5/10 A kérdező kommentje:

Azt mondták, alkoholt nem szabad fogyasztani. Ha tömény szesz ér hozzá, nem áll fenn a vérzés veszélye?

A hűtésnél meg az arcüreggyulladás veszélye aggályos, mert a foghely sajna a felső állkapocsban van... De pár perc alatt csak nem gyullad be...

Ez a Lidocain kenőcs jól hangzik, hátha ki tudok sírni magamnak a patikában!

[link]

Ugyancsak jól alkalmazható fogászati kezeléseket követően és fogínyproblémák ellen is.

2012. febr. 15. 09:34
 6/10 A kérdező kommentje:

Aha, valamit csak ér:

"- fogászatban egyes eljárások (protézis felhelyezés, injekciók helyének érzéstelenítése) során jelentkező fájdalom csillapítására"

[link]

És vény nélküli.

2012. febr. 15. 09:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a felső fogsor beidegzése miatt a fájdalomcsillapítása is sokkal nehezebb. Általában szokott segíteni, ha az arc nyomópontjait ingerled.
2012. febr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kérdező, érdeklődj itt vagy a nők lapja café fórumokon, hátha tud valaki egy olyan fogorvost akinél nem fáj!!! mert nekem tényleg nem fájt a bölcsességfog, egyáltalán. közbe sem, utána se.


remélem találsz a bölcsességfogaidra egy másik orvost!

2012. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igyekszem, köszi!

A Lidocainos válaszadónak meg külön nagyon köszi, vettem a gyógyszertárban krémet, és tényleg jónak tűnik!!!

2012. febr. 15. 20:27
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül egy maszek klinikán kötöttem ki, ahol kitakarították a sebet (injekcióval is fájt :S, de rövid ideig tartott) és speciális gyógyszereket tömködtek bele a hétvégén minden nap. Ma lett jobb, azaz egy héttel a húzás után, szóval a beavatkozásnál jól elbántak velem...
2012. febr. 21. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!