Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » S. O. S Mivel tudnátok biztatn...

S. O. S Mivel tudnátok biztatni a fogszabályozás kérdésében? -és- Milyen tanácsokat tudnátok adni ebben a témában?

Figyelt kérdés

Szeretném segítségeteket kérni a következőkben:


Hamarosan állandó fogszabályzót fognak felhelyezni nekem, aminek egyrészt nagyon örülök, mert a későbbiekben szép fogsorom lesz és még a fájdalmat is kibírnám (húzások).- A többi undok ember meg le van tojva :-) először nézzenek tükörbe, nekik milyen fogsoruk van, mielőtt engem röhögnének ki... ;-) -

Másrészt kicsit izgulok, mert láttam egy videót, ami nagyon elijesztett eredeti tervemtől:


http://www.youtube.com/watch?v=IgGFF5lrF3c&feature=related


Szerintetek itt mit csinálnak a beteggel és miért? A kezelés ezen részén mindenkinek át kell esni, vagy ez "csak" valami különleges eset??!! Én nem szeretnék ilyenekben részt venni!!! <:-D

Akinek fogszabályzója van:

-Hogyan zajlik a tisztítás ceremóniája? Illetve milyen eszközök szükségesek hozzá a hagyományos fogkefén kívül?

-Milyen ételek szerepelnek az úgymond tiltott listán?

-Meddig kell hordanom a fogszabályozót? -Mondjuk ez szerintem attól is függ, hogy milyen elváltozások vannak a fogaimon-

Személy szerint úgy gondolom, hogy viszonylag szép fogsorom van/volt, de ez pár hónap alatt megváltozott :/

(Lehet, hogy a bölcsességfogak miatt? Lehet, hogy azok tolták "ki"???) de akkor sem annyira durva..

-Ja és ha már itt tartunk... a bölcsességfogakat ki fogja húzni az orvos, vagy megmarad? Sosem kellett még kihúzni egy fogamat sem és nagyon félnék ettől..egészségesek a fogaim, csak 1x kellett betömetni egy lyukas fogamat. /De az sem volt vészes/.

-Nem állna máshogy a szám?? Nem tolná ki a fogszabályzó?

-Mennyire fájdalmas? Olvastam olyat, hogy kisebesítheti a szád a drót, de van erre valami viasz vagy micsoda... :-)

-16 és fél éves lány vagyok.. az orvos azt mondta, hogy az én koromban már csak rögzítettel lenne érdemes, mert hiába használnám a kivehető készüléket ...még ha javít is a fogaimon, ugyanúgy vissza állhatnak azok régi helyükre :/... viszont, a rögzített fogszabályozás végeztével a kivehetőset' hordanom kell, hogy a fogaim megmaradjanak abban a helyzetben, amit a rögzített készülékkel elértem.

-"Évente egy alkalommal az sztk-ban ingyenes fogfehérítésre jogosultak a 18 éven felüliek is." erről mit gondoltok??? forrás: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__24..


Akinek fogszabályzója van, vagy tud a dologról valamit, kérdem, segítsen, sürgős... :/

Nagyon köszönöm!!! :-)


2012. febr. 18. 12:20
 1/2 anonim válasza:

na, akk sorban válaszolok azokra a kérdésekre amikre biztosan tudom a választ:)

a videóval kapcsolatban nem tudom h mit csinálnak, nekem köbö fél éve van fogszabályzóm, de velem ilyet még nem csináltak, szóval sztem ez csk egy különleges eset:)

hát a fogmosásban nálam csak annyi változott, h szájöblögetőt kell használom, mást a dokim nekem nem mondott:)

az ételekkel kapcs.-ban, én mindent eszek...úgy mint előtte...csak a rágót hanyagolom:) sztem mindent lehet vele enni csak odafigyelve...:)

azt h meddig kell hordanod a dokid mondja meg...nekem másfél-2 évig kell. de ez ugye függ a fogaid állapotától..

a foghúzással kapcsolatban is sztem a dokid tud mondani vmit...nekem kell húzni fogat majd...a te esetedben meg tényleg a doki tud mondani vmit

a szád nem áll el, nem nyomja ki:) ugyanúgy áll a szád ahogy előtte...csak belülről fura ugye, h vmi felkerült a fogadra, de ezt is meg lehet szokni 1-2 hét alatt max...

a fájdalomról csak annyit h az első 1 hétben fáj csak igazából meg amikor húznak rajta, de az nem olyan vészes (jó erős fájdalomcsillapítót szerezz be;))...és igen, a drót kisebesítheti az ínyedet, de arra kapsz ilyen viaszt, amit rá kell nyomni ha fáj, és nem töri az ínyedet sem a drót, sem a brackett :)

erről az évenkénti fogfehérítésről nem igazán tudok semmit, de ha leveszik a fogszabályzót, akkor elvileg a doki megcsinálja a fogfehérítést is...de erről kérdezd meg őt:)

asszem amire tudtam válaszoltam...és ne aggódj, nem olyan vészes a fogszabályzó mint amennyire elsőnek tűnik:)


16/L

2012. márc. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!! Sokat segítettél vele, tényleg! Köszönöm szépen! :-)

-már nagyon várom a foszabit :-)-

2012. márc. 31. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!